Wpis z mikrobloga

Szukam kogoś kto pomoże w wyborze #laptopy . Laptop będzie używany w sumie tylko do nauki czyli jakieś gownoprogramy jak excel, skype itd. Jedyne wymagania jakie usłyszałem to „żeby działał 6 lat i wi-fi działało lepiej niż na starym laptopie”. Budżet to 5k wiec myślałem o tym nowym #huawei albo jakimś #msi ale teraz wydaje mi się że lepszym wyborem będzie jakiś polaesingowy #thinkpad tylko tyle tego jest a ja nie mam pojęcia na co patrzeć xD Z góry dziękuje za pomoc ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 9
@ButanFenolArsen: jakoś mam alergie na używki. Do tego jak kupisz nowego choćby na ryzenie 4500u, albo czym więcej to on będzie całkiem wydajny jeszcze za 6 lat,najwyżej ramu do 32GB dołożysz, jak kupić 3 letnią używkę, to za 3 lata #!$%@? do śmietnika, bo się do niczego nie będzie nadawać. Kieydyś można było poratować laptopa wymieniając procka na najmocniejszego jaki był w danej generacji, ale od 5 czy 6gen intela wszystko
tylko czy jest sens do takich pierdół kupować nowego thinkpada jak te poleasingowe kosztują połowę ceny?


@ButanFenolArsen: To zależy co chcesz osiągnąć. Bierz pod uwagę, że poleasingówki mają kilka lat. Za 6 lat już mogą mieć kilkanaście lat ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No i nie musisz brać poleasingówki. Możesz sobie używkę ogarnąć.

Jak ci zależy na długim działaniu na baterii to i niewielkim lapku to t480 jest
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ButanFenolArsen: z ThinkPadów w Twoim przypadku możesz rozważyć serię L i E, najlepiej modele na Ryzenie. Są tańsze od T, a pod niektórymi względami nawet lepsze (np. możliwości rozbudowy RAMu w przyszłości).