Wpis z mikrobloga

Mam ogromny niedobór wimitany D3 (lekarz użył przymiotnika "straszliwy"). Przyznam że od dawna czułem się zmęczony, mało chętny do pracy, zamulony i wręcz depresyjny. Mam teraz przyjmować codziennie wysoką dawkę D3, a ponadto dostałem lek na receptę, który posiada również bardzo wysoką dawkę tej witaminy i mam to brać raz na 2 tygodnie.
Zastanawiam się czy ktoś był kiedyś w podobnej sytuacji. Jak uzupełniliście poziom tej wimitany, to poczuliście poprawę? Czy w ogóle się nie nastawiać, że coś mi to pomoże?

#d3 #witaminy #suplementy #zdrowie #depresja #medycyna #farmacja #lekarz
  • 19
@konradowski1995 jasne, że pomoże! Tylko musisz pilnować, żeby nie dopuścić do hiperwitaminozy witaminy D, więc możesz po miesiącu terapii zrobić ponownie badania, żeby zobaczyć czy stan się poprawia i skonsultować ewentualne wyrównanie poziomu z lekarzem, chyba, że on zalecił inny czas powtórnego badania.
Ze swojej strony mogę polecić spożywanie witaminy Dz tłuszczami, ponieważ jest w nich rozpuszczalna, jeśli masz tabletki możesz popijać mlekiem, natomiast jeśli jest w kapsułkach w roztworze olejowym to
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@hansschrodinger: @konradowski1995: miałem jakoś poziom 4. Typowe objawy: czerwone oczy, po 11 godzinach snu jakbym nie spał, koncentracja zero, bolące stawy od byle wysilku, chorowałem ciągle. Dużo tego. Układ hormonalny to nawet nie wiem, nie badałem wtedy ale na bank totalnie w podłodze.

20 tysięcy jednostek codziennie przez dwa tygodnie a potem pół roku jedna dawka 20 tys jednostek co tydzień. Po tym zrobiłem badanie i wyszło 94 bodajże.

Ogólnie
@hansschrodinger: @DunningKruger
4k dziennie i raz na dwa tygodnie ten lek na receptę, w ulotce przeczytałem że to jest odpowiednik 16k witaminy D3.

Za 2 miesiące mam powtórzyć badania.

U mnie aż tak źle nie jest, jeśli chodzi o stawy czy chorowanie, mało tego chory to ja byłem ostatnio z 8 lat temu. Ale jeśli chodzi o koncentrację, sen itd. to bardzo podobnie.

Dzięki wykop, zawsze można na was liczyć. :)
@DunningKruger: bo i tak muszę się zjawić u psychiatry za 2 miesiące - z innego powodu - dlatego pewnie mam powtórzyć badania. Za kolejne dwa miesiące pewnie będę również musiał się przebadać.

Po jakim czasie poziom witaminy w organizmie wraca do odpowiedniego stanu? Bo piszesz ze wcześnie. Po jakim czasie mogę spodziewać się poprawy, że sam to poczuję?