Wpis z mikrobloga

Co lepiej kupić do #playstation4 #ps4 Logitech G29 czy Thrustmaster T300 RS GT?

Oglądałem już kilka recenzji, znam różnice pomiędzy nimi, ale może ktoś kto miał styczność z obiema kierownicami się wypowie?
Jak wygląda kwestia podłączenia shiftera do ps4 w przypadku obu? działa bez problemu?

#gry #simracing
  • 22
@loqq: Opinie przedmówców sprawiają wrażenie jakby G29 była lepsza kierownicą. Miałem G29 i niedawno kupiłem T300 i różnica w precyzji oraz siły/jakości FFB jest mcono odczuwalna. G29 nie jest złą kierą, ale mocno klekocze w środku z powodu zębatek. Jeśli nie chcesz doinwestowywać w T300 jeszcze jest opcja kupienia TMX Pro.
@StaryWedrowiec: Modowałem, próbowałem. Jak trafisz na egzemplarz, że czujnik łapie w zakresie 15%-90% naciśnięcia pedału, to nie wyregulujesz tego, bo ich pamięć na hardwarze to tragedia. Po drugie ze względu na ich system symulowania load cella, mapowanie odbywa się zawsze tak samo, co uniemożliwia jakiekolwiek dostosowanie. A sensowny mod kosztuje 100$ (load cell) tyle co drive hub, z którym możesz mieć pedały fanateca (właśnie czekam na swój egzemplarz 3 tydzień bo
@rettulfTrad: Zrobiłem na arduino moduł usb do pedałów i w jego oprogramowaniu poustawiałem progi dla każdego z pedałów. Na razie jeżdżę na modzie skracającym skok pedału hamulca i jest w sumie dobrze, ale i tak jak już zdecyduję, jak będzie wyglądał ostatecznie mod load cell, zamówię odpowiednie ogniwo na aliexpress, dokupię płytkę do load cell i mam pedały sto razy lepsze/wytrzymalsze od trustmasterów, nawet LCM.

Gotowe mody są #!$%@? i drogie,
@StaryWedrowiec: Tak, jestem obecnie konsolowcem, ale twórca wątku też. Z tego powodu load cell który samemu się zrobi nie zadziała bo nie ma sterowników i tylko jest to co w grach jest zaimplementowane (przez co np, w asc nie mam 100% pedału gazu). Jakość tych czujników w logitechach nie jest najlepsza, stąd masa problemów - wszystko zależy od egzemplarza.
@rettulfTrad: Czujników? Przecież w tych pedałach są trzy potencjometry. Pierwsze słyszę, żeby coś się z nimi działo.

Jedynie mogą się wytrzeć, jak w każdych innych pedałach, ale kupuje się nowe za grosze, wymienia i pedały działają, jak nowe.
@StaryWedrowiec: Tak, potencjometry, przepraszam za uproszczenie (względem elektroniki jestem lekkim laikiem). Niestety jak czytałem po necie, to czasem są z nimi problemy. Faktycznie można kupić nowe, ale po co z malucha próbować zrobić bmw, skoro można kupić mercedesa ;)
@rettulfTrad: Po co?

Bo pedały Logitech, po wypatroszeniu ich z obudowy, najlepiej nadają się do projektów diy oraz przy tym świetnie wyglądają.

Bo te pedały kosztują około 300 złotych, co po doliczeniu 100 złotych na mod load cell, daje 400 złotych za coś, co jest lepsze od LCM od Thrustmastera za 800 złotych, a nawet od podstawowych pedałów Fanatec, za 219 euro plus przesyłka.

Ja na to patrzę inaczej, bo już
@StaryWedrowiec: Rozumiem, bo sam wiele rzeczy robię, ale pytam ze względu na to, że żeby Twój projekt zadziałał musisz mieć pc-ta (ok, Ty masz). W moim wypadku jako, że nie ma możliwości budowania sterowników dla xbox-a to nie mogę sobie napisać customowej obsługi (zmapowania) wartości wciśnięcia pedału. Cokolwiek nie zrobię, to zależy od producentów gier jaki będzie efekt. I teraz porównując koszty wychodzi, że taniej zainwestować w coś co działa poprawnie
@rettulfTrad: Jeśli cię stać, to zrezygnuj z drivehuba i zamiast niego kup kierownice CSL Elite.

Jeździłem na Driving Force Pro, potem G29, a w zeszłym roku, z okazji Black Friday, kupiłem o sto euro taniej CSL Elite. Jeśli chcesz ich pedały, divehub nie będzie potrzebny, bo je podłączysz pod bazę.

Wrażenia i różnice: Redukcja hałasu jest oczywista.

Pięć profili ustawień w samej kierownicy, to bardzo wygodna rzecz.

Większe koło oraz pasek
Pobierz StaryWedrowiec - @rettulfTrad: Jeśli cię stać, to zrezygnuj z drivehuba i zamiast nie...
źródło: comment_16109991825T0qTbkJtQeN8tUHE6jjiL.jpg
@StaryWedrowiec: No właśnie planuje dd1 z formula v2 na kwiecień/maj. Niestety moje pedały z logitecha się rozpadły, stąd drivehub w zastępstwie. Potem pewnie go sprzedam. Też żałuję, że od początku nie inwestowałem w fanateca, ale słuchałem rad, żeby najpierw sprawdzić tanim sprzętem czy mi się to podoba. Niestety się spodobało...

Szkoda, że przez brexit i covida dostawa z uk trwa teraz dużo dłużej. Pewnie wrócę do grania za 2 tygodnie dopiero.