Wpis z mikrobloga

Zastanawiałem się ostatnio a dzisiejsze znalezisko mi o tym przypomniało. Czy w polsce można pojechać na obszar na którym występują minerały i zbierać je dla siebie (nie w celu zarobkowym)?
#geologia #mineraly
  • 10
  • Odpowiedz
@oba-manigger: @swinka_morska: Pytam się bo nie wiedziałem jak to wygląda prawnie(czy nie jest zabronione). Jeśli można to mnie to cieszy. Planuje w lato jak się trafi okazja pojechać i poszukać bo bardzo lubię skały i chciałem się zagłębić w ten temat.
  • Odpowiedz
@Belobog: No możesz, ja dwa lata temu też byłem na opuszczonej hałdzie, można było znaleźć kilka ciekawych minerałów. Znalazłem parę, zabrałem do domu; nikt się nie czepiał. Inni turyści też to robili. Ważne abyś nie zabierał tego w tonach bo wtedy zapewne musisz mieć zezwolenie.
  • Odpowiedz
@Belobog: podobno w czasie lwóweckiego lata agatowego organizują nawet wycieczki gdzie szuka się agatów.
Spokojnie możesz szukać skamieniałości po kamieniołomach, minerałów też bylebyś tego nie robił na terenach prywatnych i w parkach narodowych. Minerałów uranu nie wolno zabierać do domu.
  • Odpowiedz
@Qullion: A tak z innej beczki, skała posiadająca jakieś śladowe ilości metalu radioaktywnego raczej nie jest bardzo niebezpieczna tylko czysta postać jak się wykorzystuje w rentgenie czy elektrowniach. Wiesz jak to wygląda?
  • Odpowiedz