Wpis z mikrobloga

@kezioezio: Prawak to taka istota, która po zamknięciu oczu, gotowa jest stwierdzić że słońce zaszło.

Już chyba nikt poza prawackimi dzbanami nie dyskutuje z faktem globalnego ocieplenia i wpływu człowieka na jego kształtowanie.
  • Odpowiedz
@kezioezio: Kurła mać. Niemal każdy kolejny rok jest najcieplejszym w historii pomiarów. Topnieją lodowce i czapy lodowe. Rośnie temperatura mórz i oceanów.
A ten tym wie lepiej bo w Hiszpanii spadł śnieg XD
  • Odpowiedz
@kezioezio: śpieszmy zgłosić pana Sakiewicz do nagrody Nobla, bo chyba jako pierwszy przewidział że śnieg w Hiszpanii to oznaka końca problemów z klimatem i rosnąca temperatura z powodu wzorstu ilości CO2.
  • Odpowiedz
Niestety sporo dzbanów dalej nie wie jaka jest różnica między pogodą a klimatem.


@lakukaracza_: myślę że więcej lekcji geografii z Papieżem Janem Pablem przyczyni się do zwiększenia świadomości wśród polaków ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@VeleiN: Uwielbiam obserwować ewolucję denializmu klimatycznego, najpierw było że ocieplenia nie ma, potem że zmiany klimatu są naturalne, następnie że ocieplenie klimatu istnieje ale naukowcy się co do niego nie zgadzają ze sobą, potem że się zgadzają ale człowiek nie ma żadnego wpływu na klimat.
Teraz jesteśmy na etapie, że GO istnieje, naukowcy są zgodni ale nie wiadomo jak duży wkład ma w to człowiek, gdy wystarczy wejść na pierwszą lepszą
  • Odpowiedz
@Tasde: wiesz, że o ewolucji denializmu mógłbyś mówić, jeśli to by dotyczyło jednej osoby, lub jednej grupy osób? Ja nigdy nie podważałem Globalnego Ocieplenia, jedyne co, to zadawałem pytania jak wielki wpływ ma na to człowiek. Miałem przestarzałe dane i kolega @venividi: mi to uświadomił. Ty natomiast jesteś mentalnym prostakiem, który lubi szufladkować.
  • Odpowiedz
@kezioezio: ale to, że od +/- 7 lat nie było w Polsce normalnej zimy gość wygodnie pomija (chociaż to też nie jest żaden dowód, no ale według jego logiki powinien być).
  • Odpowiedz