Wpis z mikrobloga

@piwniczak: wez sobie zobacz wykres polski xD lockdown w marcu i po i w trakcie taka sama liczba zarazen, dopiero w pazdzierniku wtedy kiedy wszystko sie rozwija byl boom xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@elon_w_zbozu: ja się do końca nie orientuję, więc niech ktoś mnie z błędu wyprowadzi: wirus miał się rozwijać jakieś 10 dni w organizmie, ale tuż po rozpoczęciu lockdownu staty od razu idą w dół. Chodzi o mniejszą liczbę chorych z dnia na dzień, czy mniej się zgłasza na testy?
@elon_w_zbozu: wez sobie zobacz wykres polski xD lockdown w marcu i po i w trakcie taka sama liczba zarazen, dopiero w pazdzierniku wtedy kiedy wszystko sie rozwija byl boom xD

Zreszta co bede mowil XD do niektorych i tak nie dotrze 30 tys "smierci" w rok to nic. i tak 90-80 procent z nich po prostu umarlo z korona, a korona nie byla bezposrednia przyczyna tych smierci xD a zachowujecie sie
@eoz: lockdown działa dopiero po 1-2 tygodniach, zgodnie z tym co napisałeś. Staty lecą w dół dopiero po tym czasie. Jeśli lecą w dół wcześniej, to znaczy, że mniej osób się zgłosiło na testy lub epidemia samoistnie wygasa
@elon_w_zbozu: wez sobie zobacz wykres polski xD lockdown w marcu i po i w trakcie taka sama liczba zarazen, dopiero w pazdzierniku wtedy kiedy wszystko sie rozwija byl boom xD


@ni0bi: aha, bo w Polsce wcale nie zanizali statow, szczegolnie w marcu gdzie trzeba bylo je utrzymywac ponizej pewnego progu zeby wybory przeprowadzic.

ja się do końca nie orientuję, więc niech ktoś mnie z błędu wyprowadzi: wirus miał się rozwijać
@ni0bi: o czym ty kumplu mowisz? Statystyki smierci polegaja na tym, ze umiera ktos kto wczesniej mial koronawirusa wykrytego - nie da sie zanizac statystyk wykryc bez zanizenia statystyk smierci.
to dalej nie jest 1 mln smierci(j


@ni0bi: naprawde potrzebujesz 1 mln zgonow w Polsce zeby zaczac panikowac? Kogo ze swojej rodziny poswiecilbys zanim mialbys powod do paniki? Rodzica, wujka, ciotke?

W czasie drugiej wojny swiatowej, w Japonii, dwa razy bardziej ludnym kraju niz Polska, zginelo okolo pol miliona cywily. Rozumiem, ze widzac za oknem spadajaca bombe A uspokojalbys wszystkich "nie ma powodow do paniki - jeszcze nam sporo brakuje zeby
@piwniczak: i znowu temat sprowadza sie do kogo poswiecisz ze swojej rodziny kisne xD pomysl tylko ile poswiecamy ludzi pozwolac im jezdzic po drogach! co roku umiera 100 tys na samego raka, rok w rok od dziesiatek lat! policz sobie ile przez to ludzi umarlo. Na sama gruzlice umiera 15-30 tys. a umieraja na nie dzieci i jakos nie latales wczesniej z maseczkami xD Dobrze wiadomo ze skoro jest pandemia to
i znowu temat sprowadza sie do kogo poswiecisz ze swojej rodziny kisne

srednia wieku "smierci" to 75 lat


@ni0bi: ooo i znowu temat sprowadza sie do tego ze umieraja glownie osoby starsze, kisne.

przeciez ci ludzie sami by zeszli w najblizszym czasie.

To moze ich od razu dobic, a za emeryturki kupic browary chlopakom pod blokiem. Co to znaczy ze mlodzi nie moga sie bawic, bo starsi umieraja. Przeciez i tak