Wpis z mikrobloga

Taka ciekawostka: Na kanale "Marcin Buduje" pojawiło się info, że przez ostatnie dni robili szalowanie ławy fundamentowej systemem shadowbańca (oczywiście ukasz tego systemu nie wymyślił, tylko spopularyzował). Z wpisu i z komentarzy wynika, że są lekko #!$%@? tą robotą, ale że klient się uparł, aby tak to zrobili. Niestety Marcin nie nagrał z tego filmu (a szkoda, oglądałbym), za to obiecał, że przy następnej budowie pokaże, jak robić szalowanie ławy po ludzku ;) Link: https://www.youtube.com/post/UgwXzv0yepMSJwDs3CV4AaABCQ

#lukaszbudowlaniec
berman - Taka ciekawostka: Na kanale "Marcin Buduje" pojawiło się info, że przez osta...

źródło: comment_1610549687m9ZnDIHpVlUxkOrrF7UC8q.jpg

Pobierz
  • 69
@ElCidX: Sprawdź jego kanał, zbudował kilka domów, w tym swój od zera pod klucz, tych wątków z agregatem tynkarskim i wyjazdem zagranicznym nie śledziłem, bo mnie nie interesowało. Gościu jest b. dobrym fachowcem, świetnie muruje i nieoczywistymi technikami.
@astri: Bo metody pracy trzeba dobrać do warunków lokalizacji i otoczenia, dotyczy to też sposobu szalowania. Nie wyobrażam sobie sytuacji, gdy jestem wykonawcą, a inwestor mi narzuca sposób roboty (o ile tak w tym przypadku było).
@peszmerd: niestety nie tak, to działa. Na budowie za poprawność wykonywanych robót odpowiada kierownik bydowy i to on dobiera rozwiązania do konkretnych warunków. Będąc inwestorem zlecasz prace zgodne z projektem, a nie prace wykonane konkretną metodą