Wpis z mikrobloga

Moi drodzy,

Zaglądałem do raportu rynku dóbr luksusowych w PL (https://assets.kpmg/content/dam/kpmg/pl/pdf/2019/12/pl-raport-kpmg-w-polsc-pt-rynek-dobr-luksusowych-w-polsce-2019.pdf). Wyniki są następujące:
- Polak bogaty > 7,1k brutto/mies. (urosło ich prawie 20% rok do roku!:)
- Polak zamożny > 20k brutto/mies.
- Polak bardzo bogaty > 50k brutto/mies.

Wiemy, że Wykop.pl posiada największą w PL reprezentację użytkowników z zarobkami >15k ( ͡° ͜ʖ ͡°), co mnie dziwi w raporcie, to postrzeganie marek luksusowych. Za takie Polacy mają:
- Adidas
- Calvin Klein
Z racji, że rozchodzi mi się o zegarki, to z zegarków kojarzymy głównie:
- Rolex
- Omega
Drogie wykopki, patrząc po otoczeniu, znajomych, jakie marki zegarków są uważane za "dobre" i budzą zainteresowanie? Czy typowa p0lka leci na kwarcowego Majkela Korsa za 450zł z TKMAXX, czy może na Longinesa za kilkanaście razy tyle?:)
#zegarki #statystyka #polactwo #kpmg #luksus #programista15k #bogactwo
  • 16
@diogene: o tak :D DW wśród różowych to niezły zegarek i drogi (400-600zł) :D Najlepsze uzupełnienie outfitu prestiżowym zegarkiem. DW powinien dostać medal za to ;D

Na wykopie tyle ładnych Orientów i Seiko (chyba tych dwóch najwięcej), czyli dobra jakość do tysiaka, ale możliwe, że niewiele osób to doceni ;(
@dthprf: A Eterna? To było premium bardzo długi czas, teraz zeszli na półkę 200USD na kwarcu... Nie wiem czy ktoś je rozpoznaje.
Hmmm, a to, co promują nasze rodzime salony z biżuterią? Maurice Lacroix (myślę, że już nawet się wbił do głów w PL, jest ok, ale cena x2 :D), EDOX (nie wiem, czy rozpoznawalny? marka ma historię, ale też jest przeszacowana w PL). Aztorin lub Bergstern to reklamowane przez lokalnych
@czlowiekbozy: Moja siorka i szwagier kupili już sobie parę zegarków na jakieś okazje i z tego co widziałem to głównie zegarki modowe - szwagier ma na pewno jakiegoś Tomiego.
Coś tam próbowałem im polecać ze świata zegarkowego, ale nie byli zbytnio zainteresowani. Zasadniczo taki zegarek też spełnia swoją funkcję - wskazuje czas.
@dthprf: Czy ja wiem z tymi ruskimi. Na taki wschodni produkt wydawałeś swoją jedna lub dwie pensje.
Myślę, że jeśli chodzi o ruskie zegarki to na pewno te ze złota były i są poszukiwane. Nawet kiedyś mój kolega w rozmowie powiedział, że kupił by sobie złoty zegarek i myślał o jakimś Poljocie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@czlowiekbozy: Ludzie którzy się nie interesują zegarkami znają DW, Michała Korsa i pewnie gshocka. O marce rolex na pewno słyszeli i na pewno myślą że to taki strasznie drogi, pewnie ze 3 tysiące kosztuje. A najdroższy i najlepszy zegarek to apple watch.

@diogene:

XD dokładnie, każdy kojarzy Rolexa ale jak w rozmowie przytoczę jakieś przykładowe ceny to ludzie się łapią za głowe
@czlowiekbozy Rozpoznawalność marek zegarków w Polsce jest bardzo niska. Polka nie poleci na zegarek bo się na tym nie zna. Prędzej wrażenie zrobi na niej wielki Diesel, czy Tommy Hilfiger. Ja przez kilka lat noszenia Omegi na codzień spotkałem się może 4 razy z sytuacją, że ktoś nieznajomy zauważył i skomplementował zegarek, co jest nawet całkiem przyjemnym doświadczeniem. Przeciętny Kowalski kojarzy marki zegarków ale wrzuca np. Orienta i Omegę do tego samego
zegarków są uważane za "dobre" i budzą zainteresowanie? Czy typowa p0lka leci na kwarcowego Majkela Korsa za 450zł z TKMAXX, czy może na Longinesa za kilkanaście razy tyle?:)


@czlowiekbozy: Dlaczego wykopki, a zwłaszcza zielonki, zawsze zastanawiają się, czym zaimponować "typowej p0lce" a nigdy dziewczynie z wyższej sfery. Czyżby wiedzieli, że nie mają szans na więcej? ( ͡° ͜ʖ ͡°)