Wpis z mikrobloga

Cześć wykopowicze, od dłuższego czasu męczę się z tym i nie wiem jak już to ogarnąć. Postanowiłem postawić własny serwer dns.
U rejestratora domeny ustawiłem. ns1.domena.pl + IP 1 oraz ns2.domena.pl + IP 2.
Następnie w panelu ISPConfig skonfigurowałem jak na zdjęciu. Po dodaniu kolejnych domen w panelu oraz zmianie DNSów na własne, strony nie działają.
W czym problem?

#webdev #php #dns #domeny #hosting
Pobierz BujakaPL - Cześć wykopowicze, od dłuższego czasu męczę się z tym i nie wiem jak już t...
źródło: comment_1610558991iCPPYVrUm7u0Uyv8TioTk8.jpg
  • 12
@BujakaPL: no ze jak ustawiasz NS w jednym panelu, to przekazujesz uprawnienia zarzadzania ta domena adresowi podanemu w NS

wiec np. w powiedzmy w OVH w panelu ustawiasz NS na twojedomeny

i twojedomeny teraz zarzadza twoja domena i to w tym miejscu ustwiasz rekordy. Rekordy z ovh juz nie dzialaja
@Norskee: Źle zrozumiałeś. Chodzi o to, domenę mam w seohost, ustawiłem tak własny serwer dns czyli wprowadziłem ustawienia takie jak:
ns1.tophot.pl wraz z pierwszym IP
ns2.tophot.pl wraz z drugim IP.

Następnie na serwerze VPS w innej firmie, skonfigurowałem jak na screenie. By kolejne domeny dodane do serwera vps, kierować już na własne dnsy tj ns1.tophot.pl i ns2.tophot.pl.

Po dodaniu kolejnych domen do serwera oraz zmiany ich dns u rejestratorów na własne,
@BujakaPL: na serwerze DNS tworzysz rekordy A ns1 i ns2 na IP (czyli chyba już to zrobiłeś). Natomiast u rejestratora domeny musisz powiązać teraz te subdomeny z IP przez glue recordy.