Wpis z mikrobloga

#sprzedaz #prawo #samochody #mechanika #mechanik #mechanikasamochodowa

Cześć, jestem w takiej nietypowej sytuacji.
4 listopada poprzez Facebook sprzedałem sprawną używaną turbosprężarkę za 300zl do passata( ͡° ͜ʖ ͡°). 16 listopada zgłasza problemy z wpadaniem auta w tryb awaryjny. 9 grudnia pisze że mechanik stwierdził uszkodzoną turbosprężarkę i chcę ją zwrócić jak ja tylko zdemontują na warsztacie. Napisałem mu tylko adres.
No i odezwał się 12stycznia:

Cześć, dzisiaj dopiero odesłałem turbinę. Sory ze tak dlugo ale wcześniej okres przed świętami, święta i zaraz po warsztat miał urlop, zresztą ciężko się w ogóle wbić w kolejkę. Ja jednak zregenerowalem też swoje turbo i teraz śmiga aż miło więc na 100% coś z twoją było nie tak. Jak dostaniesz paczkę i sobie sprawdzisz to zwróć mi kasę na konto.


Z jednej strony jestem pewien że sprzedałem sprawną turbosprężarkę - kupiłem ją na czas wysłania swojej do regeneracji, przejechałem na niej 2tys km i było wszystko w porządku. Nie chciałem w sumie pod górkę robić gościowi, ale jego zachowaniem czuję się dymany w dupę.
Odbierać paczkę czy olać temat? Jak Wy byście się zachowali?
  • 12
@graf_zero: jestem osobą prywatną, kupujący jest również osobą prywatną. Gdyby odesłał od razu, nie pisałbym tu posta. Bardziej denerwuje fakt że gościu mógł sobie pojeździć na mojej turbosprężarce 2 miesiące i od tak sobie zwrócić.
@prezesik18 pewnie po prostu zrobil jak ty, wypozyczyl sobie twoje turbo na czas regeneracji. Typowy cwaniaczek, ja bym nie odbieral, nie wiadomo co z nia robil, czy ktos nie majstrowal albo zepsul, czy zle podlaczyl i bedziesz ze smieciem.

No chyba ze ma rachunki, faktury na montowanie twojego turbo i diagmoze na pismie to ok, bo wtedy ma dowody ze robili to fachowcy a nie andrzej w garazu co sobie dorabia
Często naprawiam auta i też kupuje używane części - ale tylko na allegro i od firm. Tam mam możliwość zwrotu bez podania przyczyny w określonym czasie. Tu jak widać sprawa jest inna, byłem pewien sprawności tej turbosprężarki, sprzedałem ją w takiej cenie w jakiej by nigdzie indziej nikt nie sprzedał. Z początku stwierdziłem że i tak to dalej sprzedam, ale po czasie jakim się kupujący do mnie odzywał to po prostu odeszły
Prawdopodobny przebieg zdarzen;
1. Chlop ma turbo do regenracji.
2. Kupuje sprawna uzywke.
3. Podmienia turbo i od razu daje info ze cos z nia nie tak, wiec pewnie zwroci, a w tym czasie stare turbo leci do serwisu na regeneracje.
4. Sa swieta i kolejki w serwisie turbo wiec trwa to dluzej niz zwykle. W tym czasie katuj kupione turbo i uzytkuj auto jak gdyby nigdy nic.
5. Dodac do tego
@prezesik18: kiedyś sprzedałem zegary i gościu zwrócił paczkę z wymienionym środkiem, kasy nie chciałem taki wkur...y byłem ze #!$%@?łem przez tel ostro, ale mogłem odzyskać pieniądze. Od tamtej pory nie przyjmuje zwrotów i wcześniej uświadamiam że daje gwarancję ale zwrotów nie przyjmuje XD