Wpis z mikrobloga

@Bobokkk: ja uwielbiam to tłumaczenie "u nas rzeczy drogie są droższe bo mniej się ich sprzedaje" a rzeczy których sprzedaje się dużo (jak choćby artykuły codziennej potrzeby) to też są inne wytłumaczenia, w polsce zawsze musi być drożej bo jesteśmy biedniejsi, a bogatemu to i byk się ocieli i drogie rzeczy będzie miał tańsze
@feber: w porównaniu do zarobków i ogólnie pojmowanej majętności społeczeństwa - przepaść. U nas na minimalnej płacy musisz dymać 145 godzin na ten obiektyw. W Niemczech 50.

Jest róznica?
@FLAC:

rosja to też mały rynek na artykuły luksusowe


XD kolega chyba w rosji nie był, to że % może i mniej osób jest tam w klasie średniej i wyższej niż w polsce przez ogromne rozwarstwienie społeczne nie zmienia faktu że mają populację 150 mln + kraje byłych republik typu kazachstan itp które są w strefie rosyjskiego rynku, ~ 20% ich społeczeństwa to tak jak cała polska

+ to kwestia serwerów
@Bobokkk: przecież to nie wyborcy PiS powodują taki stan rzeczy(było tak odkąd pamiętam, a pierwszy raz za pracą wyjechałem za granicę 17 lat temu). Co do propagandy sukcesu, jest ona debilna, ale przecież nikt poważny w nią nie wierzy.
@MEKORRO: @eternos15: argument z serwerami nie zbyt trafiony, bo serwery możesz utrzymywać wszędzie. Jak widać w rosji ciągle opłaca się sprzedawać gry o 50% taniej niż w reszcie europy, ale w Polsce już się nie opłaca. Po prostu strzyżenie na kasę przez korporacje. Jakby nagle Polacy przestali kupować gry to by grzecznie sprzedawali taniej, bo ciągle im by się opłacało.
bo serwery możesz utrzymywać wszędzie.


@FLAC: są różne ceny prądu, miejsce, podatki itp. równie dobrze możemy zapytać dlaczego ceny gier różnią się również pomiędzy turcją a rosją?
@FLAC: wiesz jaki jest Vat na gry w Rosji? Wiesz jakie są inne podatki, opłaty, składki które ewentualnie trzeba w PL uiścić, a w Rasiji już niet? Ja też nie, ale to może mieć sporo wspólnego z ceną gier( ͡° ͜ʖ ͡°)
Co do cen na zachodzi i u nas: niemiecki vat to aktualnie 16% do tego w DE jest inny system podatkowy, to i rozmiar rynku
@FLAC: to pytanie dlaczego twórcy gier tak nie robią? najwyraźniej się nie opłaca i tyle [pomijam kwestie jednak wyższego pingu w wielu grach bo większość serwerów na ue jest w belgii/holandi/niemczech a na rosję serwery wielu gier są pomiędzy moskwą a petersburgiem i np. gdzieś w centralnej rosji, różnica w dystansie jednak jest]
podam przykład z wota, grając na serwerach ue z polski z serwerów z luxemburgu mam 2,5x niższy ping niż grając na serwerze rosyjskim z serwera pod moskwą xd
chciaż jak tak teraz patrzę to odległości są podobne więc mój argument z dupy, stąd zostaje tylko jeden argument po prostu twórcą gier nie opłaca się hostować serwerów do gier online z rosji