Wpis z mikrobloga

Hejka mam takie pytanie moja mama chce mieć jedne opony do auta na cały rok auto to volvo xc60 naped na 4kola i teraz lepiej żeby miała calosezonowki czy zimowe opony będą lepsze na cały rok?

#motoryzacja #auto
  • 20
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pinkduck: bierz CrossClimate+ i bedzie git ( ͡° ͜ʖ ͡°) jak już ma kupic jedne opony na caly rok to nie oszczędzajcie. Dobre oceny zbierają jeszcze Vredestein Quattrac Pro
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@bigos555: opona zimowa ma inna mieszankę gumy i jak pojeździsz troche na niej przy wyższych temperaturach widac to nawet po niej. Cała błyszczy. Wbrew pozorom nie zużywa się tak szybko, to zależy od producenta. Kiedyś przejechałem tak z 50k na jednych zimówkach Uniroyal. I pozniej uświadomił mnie czlowiek który się na tym zna, pokazal jak się te opony świeca w miejscu gdzie opona miala stycznosc z asfaltem. Opona zimowa nadaje się
Cała błyszczy.


@lemansblue: Nigdy nic takiego nie zauważyłem. Moze coś powierzchniowo się zadzieje, ale wątpię żeby jakiś większy efekt to miało. Ale dalej nie wiem dlaczego miałaby zrobić się twarda.

poniżej 7 stopni.


@lemansblue: Te 7 stopni nie wynika z żadnych właściwości. Wymyślili to marketingowcy bez żadnego związku z budową opony. Chodziło o to, że (bodajże w Niemczech) niektórzy ludzie, gdy spadł śnieg w ogóle odstawiali samochód i trzeba ich
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bigos555: ja nie napisałem, że twardnieje. Opona zimowa nie nadaje się na caly rok. Hamowales kiedys z większej prędkości na zimowce latem? To jest dramat. To, ze bieżnik błyszczy to tego aż tak nie widać, ale jak zagłębisz się bardziej w temat to zauważysz. Oczywiscie te 7 stopni to bardziej marketing tu się zgadzam, ale do czegoś musimy się odnieść. Zdecydowanie najlepiej mieć dwa komplety. Dzięki temu nawet samo wyważenie kol
ja nie napisałem, że twardnieje.


@lemansblue: Ja z kolei nie odnosiłem się do niczego innego, jak tylko do stwierdzenie powyżej, że opona zimowa latem twardnieje.

To jest dramat.


Oczywiście, jest gorzej, może nie aż tak bardzo jak opisujesz, no ale jest. To fakt.

te 7 stopni to bardziej marketing tu się zgadzam


Marketing o tyle, że letnia pozostałe lepsza od zimowej, gdy nie ma śniegu, do dużo niższej temperatury.

Zdecydowanie najlepiej
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@pinkduck: musisz kupić opony wielosezonowe. Michelin CrossClimate +, albo Bridgestone A005 chyba. Michelin na pewno robi opony do suva, nie wiem jak Bridgestone. Ja od tego sezonu zacząłem jeździć na Kleber Quadraxer wielosezonowej i jest całkiem dobrze na świeżym śniegu.