Wpis z mikrobloga

Czy znacie jakieś sensowne kierunki rozwoju, które można zakończyć certyfikacją? Chodzi o obszary inne niż języki obce, które poświadczałyby opanowanie danej dziedziny w określonym zakresie. Chciałbym się czegoś pouczyć, ale jestem już tak stary, że nie mogę sobie pozwolić na połączenie studiów z życiem rodzinnym i pracą. Jednocześnie nie chciałbym marnować wolnego czasu i uczyć się rzeczy, które nie byłby później ''wykazywalne''. Z górki dzięki za sugestie i propozycje.
#samorozwoj #nauka #praca
  • 12
@minijack: Hmm ciekawe pytanie w sumie? Jakiś np technik BHP w liceum dla dorosłych. Uprawnienia SEP'owskie? Oczywiście języki, jak wspominałeś. Plus wszelkiej maści uprawnienia już takie typowo skillowe, jak prawa jazdym uprawnienia na wózki widłowe, spawanie etc.
@LM2525: @temokkor: Interesuję się językami, ale chciałbym wyjść poza ten zakres. Chętnie pouczyłbym się czegoś z zakresu chemii, finansów lub innych dziedzin. Jeśli idzie o uprawnienia BHP to jest to chyba jedyna dziedzina, która mnie akurat nie interesuje.
@LM2525: Dzięki za podpowiedzi, ale najważniejszą kwestią jest dla mnie samodzielność nauki oraz jej niesformalizowanie. W moim przypadku lepiej sprawdza się samodzielność pracy - egzamin, na który mogę wejść z ulicy i zdać bez uczęszczania do szkoły. ( ͡° ͜ʖ ͡°)