Wpis z mikrobloga

@jariosalieri:
Ojej, no trochę tego by było :P
Prawie wszystko Lema, bo jestem jego psychofanem (m.in. Głos Pana, Dzienniki Gwiazdowe, Golem XIV, Niezwyciężony, Summa Technologiae). Podobnie z Dukajem (Lód, Inne Pieśni, Perfekcyjna niedoskonałość, Po piśmie, jego nowe Imperium Chmur - ciekawa forma, haiku prozą). Wiele popularnonaukowych książek od wydawnictwa Copernicus Center Press, szczególnie z zakresu kognitywistyki, kosmologii. Cykl barokowy Neala Stephensona bardzo miło wspominam. Dużo od Kapuścińskiego. Z klasyków to oczywiście
  • Odpowiedz
@kamilek98PL: W zwykły, pracujący dzień staram się znaleźć 40-60 min na czytanie. W weekendy zazwyczaj jest to trochę więcej. Zdarza się oczywiście, jeśli coś jest wybitnie zajmującego, że przy lekturze spędzisz i 3-4 h w ciągu doby. Poza czytaniem oczyma jednak, słucham sporo audiobooków i tutaj już często w zależności od tego jak jest zajmujący włączam go przy wykonywaniu jakichś domowych zajęć itp
Poza tym czytanie właściwie traktuje jako tak naturalną
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Zamoysky: fajnie i zdrowe masz podejście, chciałbym tak mieć. Ja z dnia na dzień tracę umiejętność skupiania się na czymkolwiek i tych książek coraz mniej czytam :( a szkoda bo lubię zagłębiać się w inne światy i patrzeć na życie z różnych perspektyw, ale ciężko mi się nad książką skupić gdy pod rękę telefon i Facebook hehe
  • Odpowiedz
Jak się Pan Lodowego Ogrodu podobal?

@Shatter: Czytałem to chyba z 10 lat temu, więc już nie pamiętam szczegółów fabuły, ale wtedy cykl zrobił na mnie spore wrażenie. Szczególnie chyba I tom zapadł mi w pamięć i motyw z tomu IV gdzie było nawiązanie do obrazu Boscha - Ogród rozkoszy ziemskich. Nie wiem jak bym ocenił to dzisiaj :)
  • Odpowiedz
ciężko mi się nad książką skupić gdy pod rękę telefon i Facebook

@kamilek98PL: Telefon do szuflady albo do innego pokoju i po problemie :) Jeśli masz problemy ze skupieniem to mogę Ci dać jednego tipa, który ostatnio sobie testowałem przy kilku lekturach. Musisz mieć tę samą książkę w wersji do czytania i audiobook. Puszczasz audiobook, a wzrokiem śledzisz tekst. Najlepiej jednak wtedy przyspieszyć prędkość odtwarzania nawet do 1,5-2 razy, żeby mózg
  • Odpowiedz
@misiaczkiewicz: #!$%@?. Już tam pal sześć, że jest wielkości komórki, ale ma zajebiście badziewny ekran. 212 DPI to symulacja czytania po pięćdziesiątce.

No i DJVU i PDFy wyglądają na tym jak kompletne gówno.
  • Odpowiedz