Wpis z mikrobloga

@wisniowa211: przedzial cenowy od 300 do 3000 (albo i lepiej), przydaloby sie wiecej info.

Jesli chcesz miec segmenty w stravie na zywo na treningu, to wiem ze garmin ma strava live segments i to sie nawet sprawdza.
Nie wiem jak reszta producentow.
@wisniowa211: tak na dobrą sprawę KAŻDY zegarek z marek wymienionych wyżej się sprawdzi. Każdy z nich synchronizuje się do swojej strony i tam można synchronizować do stravy (po połączneniu konta).
Synchronizacja może być przez kabelek (starsze modele) lub bluetooth (chyba wszystko co ma mniej niż 4 lata).

Wpisz powyższą markę w OLX/Allegro i zobacz który Ci by najbardziej odpowiadał. Zwróć uwagę aby miał pomiar tętna z nadgarstka (później można na 99%
@jagodowy_krol: Dziękuje za wyczerpująca odpowiedz. Jeśli chodzi przenoszenie treningów z endomondo (ponad 1k) do strava to użyłam aplikacji tapikirk czy jakoś tak ale od miesiąca treningi się nie przeniosły. Jak to zrobić aby się przeniosły ?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wisniowa211: zaloguj się na endomondo i zamow dane archiwalne. Potrwa to parę godzin i dostaniesz plik ZIP. Jak rozpakujesz, to w środku są pliki tcx chyba (albo gpx - nieistotne) - możesz je wrzucić do innych aplikacji przez import. Ja wrzucałem do garmina bez problemu.
Tapiriik ma jakieś problemy ze stravą chyba ostatnio.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wisniowa211: nie ma szans, ok 7 dni to realny czas że trzeba będzie ładować. Może 14 jak się wyłączy sporo funkcji. Ale to już zależy od modelu. W polar mogłem, ustawić interwały pomiaru ciągłego lub go nawet wyłączyć, wtedy bateria starczała na dłużej. W Garmin nie widzę takiej opcji.
@wisniowa211: Jak nie chcesz przepłacać za "modne i popularne" zegarki to weź Amazfit Bip. Używany na Allegro za stówę. Ma GPS, treningi importuje automatycznie do stravy i wytrzymuje dłuugo na baterii. Sama używam i polecam. Nie potrzebuję żadnych fajerwerków jak nawigacja czy muzyka i nie rozumiem tego szału kupowania wyłącznie Polara/Garmina/Suunto.
@wisniowa211: przez dwa lata miałem Polara m430, zmieniłem pół roku temu na Suunto 9 i często tesknie za Polarem, a szczególnie za Polar Flow. Gdybym miał wybierać jeszcze raz to kupiłbym Polar Vantage, a nie Suunto.

Każda marka ma swoich fanów i co człowiek to opinia: Garmin, Polar, Suunto, Coros... Każda firma ma plusy i minusy. Jednakże przesiadka z tych tanich opasek na jakikolwiek zegarek sportowy z prawdziwego zdarzenia to zapewne
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@LuluKB: co do baterii Bipa - potwierdzam - długo trzyma, nawet do 3 tygodni. Ale mojej żonie jeden się rozkleił i padł, drugi po około pół roku bateria zaczęła trzymać 1 dzień. Do czasu awarii chodziły bez zarzutu.
@wisniowa211: Polar m430 dał radę nieco ponad 6h ciągłego pomiaru na ultra w górach. Suunto 9 jeszcze nie testowałem na takich dystansach, ale ma różne tryby z różną dokładnością pomiaru tętna i GPS - podobno można dojść do 40h ciągłego pomiaru. Używanie paska do pomiaru tętna daje sporo do żywotności zegarka.
@wisniowa211: *Suunto 9 w trybje ultra dziala do 120h. Co do kolejnego komentarza, to zegarek noszę na co dzień i nie narzekam na częstotliwość ładowania. Robię to raz na tydzień albo dwa. To jest zegarek pod biegi długie, a nie Apple watch do robienia pokazówki na Instagramie, który trzeba ładować codziennie ( ͡° ͜ʖ ͡°)