Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bubba66: kurde na dwa lata to ja bym giełdę odradzał, bo jak z jakiegoś powodu tąpnie to wyjdziesz mając 60% wkładu... Wrzuć jakieś 5k w bitkoiny, resztę podziel na kilka walut to m może na portfelu zrobisz jakieś 8-12% jak BTC strzeli.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@fortySeven: tylko nie polecam w tego BTC wchodzić wszystkim a małą częścią kapitału. Jeszcze w sumie op nie powiedział czy jak pewny jest ten 2-letni termin i jakie ryzyko jest w stanie zaakceptować. Bo jeśli nie akceptuje ryzyka to tylko obligacje skarbu państwa i lokaty zostają
@OsSikorskiego: No myślałem zebrać informacje jakie instrumenty są teraz dostępne i sobie policzyć zysk dla różnych scenariuszy (negatywny i optymistyczny).

Chodziło mi coś w stylu: 10% w krypto, 30% w akcje dywidendowe, 20% giełda i reszta obligacje/lokaty.
Przy takiej dywersyfikacji mogę podjąć ryzyko i liczyć że coś się uda wyjść na plus.

A co do wspomnianych obligacji to straszna lipa przy tych 2 letnich, bo one nie są indeksowane inflacją. To
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@bubba66: akcje dywidendowe na dwa lata? Trochę krótko może być o ile nie trafisz w jakieś super spółki typu Kruszwica (która znika z giełdy). No i trzeba doliczyć koszty prowizji przy zakupie i sprzedaży plus belkę. I może się okazać, że jak trafisz na średniaka to niewiele zyskasz o ile cokolwiek. Weźmy taki Orlen, aktualnie 60 zł. Kupujesz 100 akcji, płacisz więc 6000 plus prowizja jakieś 22 PLN. Płacą w dwa
@bubba66 @OsSikorskiego: Po pierwsze 2 lata to bardzo mało, i ja bym myślał o perspektywie minimum 5 lat. Szykuje się mega kryzys więc lepiej myśleć o perspektywie 10-20 lat. Jeśli chcesz wyjść na + to polska giełda odpada (po prostu, nawet o tym nie myśl). Obligacje nic Ci nie dadzą w obecnych czasach, lokaty też - także zapomnij. Krypto 10% fajnie, możesz załapać się na fajny zwrot. Reszta w akcje, najlepiej
@bubba66: co ty chcesz 50 000 zł dzielić na tyle rzeczy ? Jaja se robisz ? Kup se akcje dwóch firm na giełdzie po 25 000 zł na każdą . I to bedzie dobre . Nie żadne 3 ani 4 spółki tylko 2x po 25000 zł .