Wpis z mikrobloga

Zostałem dziś obtrąbiony i obmrugany długimi światłami przez kierowce z pasa rozbiegowego. Ale nie do końca rozumiem dlaczego. Jechałem sobie stałe 60km/h i typ na tym pasie jechał równolegle do mnie z taką samą prędkością i mrugał kierunkowskazem sygnalizując zamiar zmiany pasa ruchu. Po czym jak zorientował się, że kończy mu się pas zaczął na mnie trąbić. Nie rozumiem tylko dlaczego. Mógł przyspieszyć, albo zwolnić i spokojnie zmienić pas bo było dużo miejsca, a on chciał zmienić pas akurat w tym miejscu w którym ja jechałem xD
I jeszcze rozumiałbym jakbym typowi złośliwie przyspieszył żeby go nie wpuścić ale no #!$%@? jechałem sobie na chillu ze stałą prędkością xD
#polskiedrogi #prawojazdy #motoryzacja
G.....r - Zostałem dziś obtrąbiony i obmrugany długimi światłami przez kierowce z pas...

źródło: comment_1611039993zvtwfafZdGM2MKrZN0BtZy.jpg

Pobierz
  • 187
@tr0llk0nt0: ja myslalem, ze kierowca na pasie z prawej ma pierwszenstwo, jak jestem za nim, a nie równolegle do niego. Niezaleznie czy to pas rozbiegowy czy zwykly pas ruchu. Nie do końca ogarniam kiedy ktoś ma pierwszeństwo jadąc po mojej prawej, więc puszczam wszystkich którzy są przedemną po prawej. A jak są na równi to nie wiem co mam kruwa teleportować się żeby ich wpuścić bo mają pierwszeństwo? xD
@Gviazdor: przed 2019 samochód na głównej musiał ustąpić pierwszeństwa autom poruszającym się pasem, na który ma zamiar wjechać. Przepisy nie pozostawiały co do tego żadnych wątpliwości. Pod koniec roku 2019 - a konkretnie 6 grudnia - nowelizacja ustawy wprowadziła jazdę na jazdy na suwak.
Jazda na suwak daje kierowcy jadącemu kończącym się pasem uprzywilejowanie, ale nie zwalnia go z obowiązku zachowania ostrożności. A do tego nie łapie się w pojęcie, którym...
Jazda na suwak daje kierowcy jadącemu kończącym się pasem uprzywilejowanie, ale nie zwalnia go z obowiązku zachowania ostrożności.


@lukaschels: no i ja szczerze powiedziawszy nie do końca rozumiem interpretacje tego zdania, bo sam też czytałem o tym, zanim napisałem na wypoku i trafiłem na takie sformułowanie i miałem w głowie pytanie "Czyli co? mam chamować, zjechać na pobocze, unieść się w powietrze, a może zapaść pod ziemie? xD
Ten przepis ma