Wpis z mikrobloga

Nie wiem czemu, ale mróz i skrzypiący śnieg pod butami zawsze mi się kojarzą z uczuciem, gdy w tą grę grałem.

Moja pierwsza gra na moim pierwszym komputerze. Był używany, co traktowałem jako wartość dodaną, bo poprzedni właściciel zostawił na nim całą masę gier, filmów i muzyki gdy go sprzedawał ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jprdl, w żadnych innych grach niż z tamte okresu strzelanie do Niemców nie sprawiało mi tyle radości, co przy tej grze i przy Call of Duty 1 i 2. Wtedy to była magia, bo się z Pegazusa przesiadłem prosto na to.

#nostalgia #staregry #retrogaming #gry #gimbynieznajo
s.....i - Nie wiem czemu, ale mróz i skrzypiący śnieg pod butami zawsze mi się kojarz...

źródło: comment_1611041580JUypMlfFHxwBz3ItZfVl3e.jpg

Pobierz
  • 81
  • Odpowiedz
pamiętam jak dzisiaj podchodzisz do bazy twój ziomek dostaje kulkę i zostajesz sam i popylasz po Niemieckiej bazie pełnej psów i Niemców


@hekerakaobywatel: przez 2 dni próbowałem go uratować, zanim zrozumiałem, że w grze musi on zginąć, bo nie wiedziałem wtedy jeszcze, że jest coś takiego jak skrypty XD
  • Odpowiedz
Ale osobiscie miłej wspominam call of duty 2


@hekerakaobywatel: ja obie podobnie. Ta gra była moją pierwszą, a Call of Duty dwa dostałem trochę później. Choć oczywiście Call of Duty 2 jest lepiej prowadzone i lepszą ma narrację.

No ale w CoD 2 też najlepsze były etapy zimowe w Stalingradzie. Do dziś ten #!$%@? kabelek pamiętam, bo jako gówniarz nie rozumiałem angielskiego i nie wiedziałem o co z nim chodzi XD
  • Odpowiedz
@skitarii: Ta misja miała świetny klimat (zwłaszcza infiltracja bazy w przebraniu żołnierza wehrmachtu). Jedyne co wkurzało to nieskończona ilość Niemców wybiegających zza rogu w pewnym momencie. Dopiero po jakimś czasie zczaiłem się że jednak trzeba iść dalej naprzód, bo nigdy się nie wyczerpią ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@skitarii: Mnie zaskoczyło jako starego gościa że kiedy chciałem odkryć jakieś nowe gry to od czasów CoD2 i MoH nie wydano nic dobrego w tematyce FPS z drugiej wojny światowej. Chcesz dobry klimat 2WŚ? Graj w grę sprzed 18 lat xD
  • Odpowiedz
najsmutniejsze było zabicie psa...


@Palladyn400: najsmutniejsze? Ja na te #!$%@? polowałem z daleka, bo za pierwszym razem mnie zażerły żywcem, a ja nie wiedziałem o co chodzi i rozglądałem się w poszukiwaniu Niemca co tak do mnie strzela XD

Dopiero później pod nogi spojrzałem, a tam dwa psy mnie gryzą, zadając obrażenia takie jak kule karabinowe przy każdym ugryzieniu XD
  • Odpowiedz
@CienRogategoSzczura: Medal of Honor akurat tego mało miało i najczęściej gdy alarm był włączony. Call of Duty za to od początku polegało na tym, że jak nie szedłeś dalej, to Niemcy cały czas wychodzili z budynków gdzie okazywało się, że jest jeden pusty korytarz XD
  • Odpowiedz
@skitarii: grałem w to ostatnio prawie ponad 15 lat temu i to pamiętam ech xD wiem że jako dzieciak nie rozumiałem tej misji. Ale misja z papierami i łodzią podwodną miała taki niesamowity klimat
  • Odpowiedz
@knur3000: no nie ma niestety. Ja ostatnio jednak odkryłem grę z tamtych lat, która była podobna, ale mniej znana przez to, że była dużo bardziej taktyczna i wymagająca myślenia.

Grałeś jako drużyna komandosów i musiałes wybierać sprzęt przed walką pilnując obciążenia czytając raporty wywiadu, żeby np. wziąć miny przeciwczołgowe czy wyrzutnie rakiet, gdy wiedziałeś, że czołgi będą. Wybierało się też hełmy, czy mundury.

Każdy żołnierz miał swoje statystyki które rozwijał z
s.....i - @knur3000: no nie ma niestety. Ja ostatnio jednak odkryłem grę z tamtych la...

źródło: comment_1611042884LufMTFUFyA6WknHgGeMiHz.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz