Wpis z mikrobloga

jest jakaś opcja, że kontaktując sie z supportem np g.skilla w kwestii ramu dostanę pomoc z całym jebiącym sie komputerem? bo jest jakiś zajebiście nieoczywisty problem, i losowy wykopek raczej nie da rady pomóc

jaka jest szansa że płyta główna uszkadza każdy RAM który do niej wsadze?
b450 tomahawk
zaczęło się w grudniu, komputer zaczął się wyłączać bez wyraźnej przyczyny bez blue screena, po prostu gasł, żeby go odpalić musiałem wyłączać zasilacz, rozładowywać kondensatory, i odpalać ponownie. Losowo testując ram znalazłem w nim problem. był to dwuletni patriot viper 8gb
w ten piątek zamontowałem aegis g.skill 16gb 3000mhz, i wszystko było super pozatym że wczoraj mi sfreezowało komputer, i przestało wykrywać system z dysku samsung 860 evo sata 500gb czarny, więc zrobiłem formata, bo w biosie dysk był widoczny
teraz znowu w gta mi scrashowało komputer, a przy uruchamianiu odpaliło mi sprawdzanie dysku. jest sposób na sprawdzenie samej płyty glównej? a ram jak jest uszkodzony to spróbuje wyreklamować
freeze był podczas gry w warzone po zrobieniu alt tab, wcześniej nie ładowało mi w warzone w ogóle tekstur
dysk nie ma bad sectorów, ale działa troche wolniej niż było deklarowane (ma 350-450 zamiast 550 odczytu)
#pytanie #pomoctechniczna #komputery #pcmasterrace #ram
  • 36
@RedveKoronny: memtest?

Na pewno plyta uszkadza ram, czy po prostu przestaje go czytac?
Ile kosci wlozone?

Nie bylo przygod przy montazu proca, ktore moglyby nadmiernie wygiac plyte w okolicy cpu/ramu? Chodzi o uszkodzenie sciezek
@Norskee: chyba nie było nic z procesorem, i 2 lata w miare chodził komp
2 kości
memtestu obecnego ramu nie robiłem, bo robi sie u mnie 3h, i chwilowo nie mam tyle czasu, ale jest ten sam problem co przy poprzednim rozwalonym
@RedveKoronny: crash przy alt tabie cos mi podpowiada plik wymiany ktory jest na dysku
Chyba ze sam go wylaczyles
Mozesz podpiac ten drugi dysk i ustawic plik wymiany na ten drugi i zobaczyc czy cokolwiek sie zmieni