Wpis z mikrobloga

Drogie Mireczki,

po raz pierwszy przyszło mi tu zasięgnąć tematu, bo myślę, że o komputerach 99% z Was wie więcej ode mnie, a ja jestem w tym momencie w kropce. Wymarzyło mi się pograć dziś w prolog do Syberii, który niedawno pojawił się na steamie, no i jest jeden problem - za mało miejsca na dysku C. Mam dysk podzielony na 3 partycje, i akurat dysk C ma tylko 100GB, a wolnego miejsca zostało mi tam tak tragicznie mało, że mogę zapomnieć o graniu. Oczywiście nie myślcie, że nie próbuję czegoś z tym fantem zrobić, ale że nie chcę nic popsuć to jednak mam kilka pytań. Na razie wypiszę co udało mi się ustalić - 44,5GB zajmuje folder AppData (lokalizacja C: \ Users \ Nazwa użytkownika \ AppData), a w nim najwięcej zajmuje miejsca folder Temp w folderze Local. No i pytanie do Was, czy ja mogę sobie po prostu wszystko co jest w tym folderze tak po prostu usunąć? Czy mój komputer wtedy wybuchnie i skruszy się w pył, czy będę mogła jednak popykać sobie w tą Syberię dzięki uzyskanemu miejscu? Oprócz zawartości tego folderu nie za bardzo mam co tam usuwać, głównie są tam poinstalowane programy graficzne i inne takie takie, które zajmują sporo miejsca. Na desktopie też zero śmieci, więc poradźcie proszę co robić? Jak żyć?

A, jakby co to Windows 7 o ile ma to w tym pytaniu jakiekolwiek znaczenie (gram na czuja).

#pytanie #komputery #syberia #cyberpunk2077 #windows #winda #windadonieba #rozowypasek
  • 8
@kamilawow ściągnij ccleanera i zrób porządne czyszczenie dysku. W appdata/temp programy przez ciebie używane często zapisują część plików użytkowych, żeby usprawnić swoje działanie. Teoretycznie komp nie wybuchnie, w praktyce część programów powróci do ustawień fabrycznych/ część plików szybkiego kojarzenia zostanie usunięta. Przejrzyj sobie ten folder krok po kroku i zobacz co w nich jest. To tak dla zasady. Aha... W miarę korzystania z kompa ten folder i tak samoistnie będzie się zapełniał
@kamilawow:

1. Do instalacji program ccleaner - w zakładce clean dać anazlize a później clean
2. Program powinien usunąć większość śmieci
3. uruchomić program systemowy oczyszczanie dysku - powinna być opcja zaawansowane. Po analizie zaawansowane za ptaszkować wszystko do usunięcia - ten program czyści pozostałe śmieci systemowe w tym pliki Update które sa już zbędne