Wpis z mikrobloga

Cześć #vr Mirki,
Od dawna mam chrapkę na zakup swojego pierwszego zestawu vr, ale mam średniego kompa (GTX970) w pokoju gdzie jest mało miejsca i jakoś tak schodziło. Dziś odkryłem super alternatywę dla mnie jaką jest #oculusquest 2 i temat znowu wrócił jednak mam jedno pytanie.
Czy jakbym kiedyś już poskładał lepszego kompa i chciałbym pograć na tym sprzęcie za pomocą kabla w gry np ze steama (np #assettocorsa ) to jakość będzie tak samo dobra jak na dajmy na to Oculus Rift S czy jednak przez to, że nie jest to "natywny" sprzęt to będzie gorzej?
#oculus #steamvr
  • 102
@Skyler: Nie mam porównania z innymi ale ja GŁÓWNIE kupiłem do grania na kompie questa 2 bo nie chce mieć piratów na headsecie. Zatem z mojego doświadczenia mogę śmiało powidzieć że quest 2 wymiata, zarówno w tytuły na headsecie chociaż graficznie odstają od tych na kompie.
Polecam grać bezprzewodowo bo 0 kabli to jest to! Sam mam 1070 kupioną za 700zł i daje radę nawet w Alyxie więc VR super wymagający
@Skyler: VD obciąża dodatkowo mocniej komputer + wymaga dobrego połączenia i routera. Opóźnienie w grach które nie wymagają bardzo szybkiego czasu reakcji jak masz dobry sprzęt jest dopuszczalne i w większości da się komfortowo grać bez problemów, ale przy niektórych grach(beat saber, pistol whip, gry strzelane online) co wymagają szybkiego czasu reakcji to bywa duzym problemem.
jakość będzie tak samo dobra jak na dajmy na to Oculus Rift S czy


@Skyler: Lepsza :D Serio, Rift S to już przeszłość. Quest 2 działa zarówno bez komputera jak i z nim. Gry wydane bezpośrednio na gogle mają nieco gorszą grafikę niż ich komputerowe odpowiedniki ale dzięki temu działają płynnie. Za to po podłączeniu kabla (Oculus Link, wystarczy kabel USB 3.0 za jakieś 50zł) lub po WiFi (płatny Virtual Desktop
Raffael - > jakość będzie tak samo dobra jak na dajmy na to Oculus Rift S czy

@Sky...
Gram przy routerze mam niecałe 30ms, w Beat Saberze daję radę :)


@Niebadzlosiem: Jasne, nie twierdze ze sie nie da, ale to wszystko zalezy od sprzetu, internetu i odleglosci wiec nie kazdy musi miec tyle samo. W pracy mam opoznienie praktycznie niezauwazalne bo i router praktycznie przy komputerze i vr, w domu gdy mam w drugim pokoju juz potrafi skoczyc i zrobic roznice od czasu do czasu.
@Latajacafretka: @Raffael: @Niebadzlosiem: dzięki za pomoc. :)
Jeszcze mam dwa pytanka:
1. Gry które są dostępne zarówno w sklepie Oculusa jak i na Steam lepiej ogrywać bezpośrednio czy przez VD? Czy przez VD będą miały lepszą jakość? Kupując je na jednej z platform mam je dostępne na obu?
2. Quaz w recenzji z października mówi, że Oculus pracuje nad możliwością zakładania różnych profili do jednego konta (tak żeby różnym
@Skyler:

1. Bezpieczniej jest kupować gry na Steam bo jak kiedyś zmienisz gogle na innej firmy niż Oculus to nie tracisz dostępu do biblioteki no i wersje na Steam są z reguł bardziej rozbudowane (pomijając grę In Death). Niestety nie ma crossbuy między Steam i Oculus więc żeby mieć wersję PCVR i Oculus trzeba ją kupić dwa razy.

2. W wielu grach VR masz wbudowaną funkcjonalności profili. Co do podprofili na
@Raffael: Kurde i te klasyczne gry typu beat saber, pistol whip, superhot też są bardziej rozbudowane na steam? Trochę szkoda bo myślałem, że nie będę musiał męczyć mojego starego kompa i bawić się z siecią żeby wszystko było ok.
PS. I tak przekonaliście i sprzęt już zamówiony. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Skyler: Akurat beat saber, pistol whip, superhot są prawie takie same na Quest 2 jak na PC, więc możesz spokojnie grać bez komputera. Największym plusem Beat Saber w wersji Steam jest łatwe wgrywanie własnych utworów (a tych są tysiące w necie). Na gogle też można je wgrać tylko trzeba się nieco bardziej nakombinować.

Z przykładowych różnic, zerknij na Population One poniżej. Native to wersja ze sklepu Oculus:
Raffael - @Skyler: Akurat beat saber, pistol whip, superhot są prawie takie same na Q...
@Skyler: Polecam ten poradnik poniżej.

Od razu uprzedzę, jak będziesz szukać jakichś dodatkowych akcesoriów to zamawiaj wszystko z Aliexpress bo praktycznie wszystko dostępne z Polski jest kupione tam a cena z reguły jest 2-3 razy większa.
Raffael - @Skyler: Polecam ten poradnik poniżej.

Od razu uprzedzę, jak będziesz sz...
@Skyler: Na pewno inny pasek niż ten w zestawie. Można kupić Elite Strap na stronie Oculusa za 49€ ale pierwsza partia (październik/listopad) była wadliwa i pękały. Nie wiem czy już poprawili konstrukcję. Na szczęście Oculus wysyła ludziom nowe paski po odesłaniu starego (właśnie czekam aż mój przyjdzie bo mi pękł XD).

Dobrą alternatywą jest coś takiego jak poniżej za około 80zł:
Raffael - @Skyler: Na pewno inny pasek niż ten w zestawie. Można kupić Elite Strap na...

źródło: comment_1611146970o11fAeZPw5qrhVSKHiLvyS.jpg

Pobierz