Wpis z mikrobloga

Mirki od czego polecilibyście rozpoczęcie przygody z giełdą? Co powinienem przeczytać lub pooglądać? Jestem totalnym noobem ( ͡° ʖ̯ ͡°) a chciałbym się wyedukować i pobawić jakimiś drobnymi oszczędnościami? #gielda
  • 20
@d4m0n: jeśli z góry zakładasz, że się chcesz nauczyć, ale pieniądze spisujesz na "przepalenie" tzn. że nie dojrzałeś do inwestycji nawet złotówki. Załóż sobie konto demo na trading212 albo jakimś xtb i popróbuj pięniędzmi wirtualnymi. Oznacza to, że możesz inwestować identycznie jak własnymi pieniędzmi, tylko nigdy ich nie wypłacisz, ani też ich nie stracisz.
@Cernold: no właśnie podejrzewam ze tak by było bo to jak poker na prawdziwy hajs i ten wirtualny to dwie różne rzeczy. Nie mówię o 100zl ale np. 1000.
@Im_from_alaska: no wreszcie jakaś mądra opinia. Tak samo uważam , obejdzie się bez czytania książek.

W drugiej kwestii też się zgadzam, codziennie jest szansa zarobić.

Jeszcze od siebie dodam kolejną cenną wskazówkę: nie graj na kontach demo, nie ma to sensu. Od razu na prawdziwym koncie wlasnymi pieniedzmi. Powod jest prosty na koncie demo bedziesz podejmował ryzykowniejsze decyzje, szukał większego zysku na danych akcjach trzymał je dłużej pomimo tego że już
@d4m0n: ja zacząłem w zeszłym tygodniu. Mialo być na spokojnie tyllo kupie sobie INCUVO za tysiaczka bo ledwo na giełdę weszli, to potrzymam az wypuszczą grę na lato. Skończyłem ze wpakowałem już 6k w kilka spółek i codziennie lrzed pracą ślędze gpw, póki co ogolnie jestem kilka stówek na plus. Nie wiem co to znaczy short squezze i inne giełdowe słówka ale czytam o spólkach które zamierzam kupić zanim podejmę decyzje