Wpis z mikrobloga

Siema mireczki, może ktoś będzie znał rozwiązanie mojego problemu.

Pracuje na macu, montuje filmy, potrzebuje jakieś rozwiązanie z DAS/NAS+RAID. W głowie mam to ułożone tak -
DAS z ssd podłączony do maca(thunderboltem) 1/2tb na aktualne rzeczy nad którymi pracuje, 4tb(z możliwością rozszerzenia) NAS podłączony do sieci, na przechowywanie plików nad którymi aktualnie nie pracuje. Jak to rozwiązać, co kupić żeby mnie nie wyszło zaraz 15 tys. Znalazłem LaCie 2big za 900 zł + do tego dyski ssd Seagate IronWolf SSD 480GB za 680 zł. Nie wiem co z hdd i drugą stroną. JAK TO OGARNĄĆ BO JA TOTALNIE NIE OGARNIAM ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#raid #dyski #ssd #hdd #hardware #komputery #pytanie #informatyka #dane #pcmasterrace
  • 8
@sirpingus: jeśli składak nie będzie stwarzał jakiś miliona problemów to jasne, zważywszy że będzie o wiele tańszy.
Cięzko mi ustalić jakiś budżet bo nie wiem co będzie sensownym progiem wejścia.
Jeśli chodzi o nasa, chce sobie między nim a Dasem przerzucać pliki do montażu, ale fajnie by było jak by robił mi jakiegoś raida i backup z tych rzeczy, aktualnie mówie o 4tb bo patrząc na ceny dysków, nie stać mnie
aktualnie mówie o 4tb bo patrząc na ceny dysków,


@bytigeh: 4TB surowej czy dostępnej przestrzeni?
bo jeśliby trzymać się 4TB surowej przestrzeni (dajmy 4x1TB) da Tobie (w rozsądnej konfiguracji) 2TB dostępnej przestrzeni przy skonfigurowaniu w RAID 10, podobnie jak w RAID1 w wariancie 2x2TB

Jeżeli myślisz o rozbudowie, to zakładam że 4 zatoki to bezwzględne minimum.

Przykładowo znalazłem używanego Della R720 za ~1300 zł.
W tym masz 8 zatok 3,5", 12
@bytigeh: Chodzi o to że Xen Orchestra jest hypervisorem (nakładką na Xen) do zarządzania maszynami wirtualnymi (do wirtualizacji).

To ułatwia uruchomienie wielu wirtualnych systemów w jednej budzie (tak jak VMware ESXi czy Hyper-V w Windows Server).

Generalnie jeżeli używasz swojego sprzętu i program graficzny działa na procku, to sądziłem że możesz oddelegować to do serwera zainstalowanego w maszynie wirtualnej na którego będziesz się logował ze swojej maszynki (przez RDP/VNC/Parsec/cokolwiek innego.

Przy