Wpis z mikrobloga

#pcmasterrace #sluchawki #audio #zalesie #recenzja
Chciałem napisać drobny "wysryw" dla potomnych i dla rodziców swoich "graczy"
Używałem słuchawek do grania, słuchania muzyki, rozmawiania na wideokonferencjach
1. Sharkoon Skiller SGH1 kupione za 79 zł - używałem z 4 lata.

2. SPC GEAR VIRO PLUS - używałem +/- 7 dni - kupiłem na promocji za 199 zł

3. Logitech G PRO - używam 12 dzień - kupiłem za 299 zł

RECENZJA/PODSUMOWANIE

- jakość dźwięku
Odbierany dźwięk jest porównywalny prawie, że identycznie przy każdej parze słuchawek tak samo. Chyba jakiś audiofill mógłby stwierdzić, że któreś słuchawki lepiej grają. Ale nie ukrywajmy, że 90% użytkowników tych słuchawek to są przeciętnymi zjadaczami chleba, którzy używają tych słuchawek do grania w gry i słuchania muzyki i jakiś video na youtube itp. W każdej jednej parze słuchawek w grze, tak samo odbierałem bodźce: z której strony przeciwnik idzie, jak daleko się ktoś strzela, czy ktoś zmienia magazynek. Testowałem je w #csgo #leagueoflegends #pugb #callofduty Dlatego jak widzę teraz te wszystkie recenzje youtuberów na temat danej pary słuchawek to mi się płakać chce jaka to jest ściema.
Jeśli chodzi o słuchawki SPC i Logitech posiadają swoją kartę dźwiękowa na USB i tutaj też mi się nóż w kieszeni otwiera w przypadku SPC. Gdzie na różnych recenzjach i opiniach tych słuchawek idzie przeczytać że jak się je podgłośni na maksa lub ściszy to słychać szumy - że takie działanie jest prawidłowe. No chyba ludzie macie coś z głowami, miałem dwie pary tych słuchawek i obydwie oddałem przez te szumy. W karcie dźwiękowej przy słuchawkach #logitech coś takiego nie występuje.
Jeśli chodzi o aspekt "wygłuszenia" którego nie rozumiem totalnie, to fakt faktem że jak się coś "odpali" to przy słuchawkach SPC Gear i LOGITECH nie słyszysz co się dzieje w domu - ale po co to komu ? To chyba lepiej wiedzieć jak cię ktoś woła albo dzwoni do drzwi ? Dlatego nie rozumiem na różnych recenzjach czemu to wygłuszenie otoczenia jest jakimś ATUTEM.

- jakość mikrofonu.
Tu tylko mogę napisać, że jakość mikrofonu jest nieporównywalna w przypadku LOGITECHA, porównując dwie pozostałe pary słuchawek. Natomiast SPC gear ma tak samo brzmiący mikrofon jak Słuchawki SHARKOON. Dlatego tu mogę polecić logitechy jak by ktoś chciał zostać "streamerem" - ale ilu ludzi używających takie słuchawki zostaje tym streamerem może z 5%. Dlatego śmiem twierdzić, że w przypadku wszystkich 3 tych słuchawek sprawę znacznie by poprawił pierwszy lepszy mikrofon krawatowy za +/- 50 zł, który zapewne będzie miał lepszą jakość nagrywania niż te wszystkie 3 pary słuchawek.

- jakość wykonania

Wszystkie 3 pary wykonane z spoko materiałów, nawet w przypadku tych słuchawek za 79 zł. Solidna konstrukcja, fajne plastiki - sharkoon dodaje wymienne PADY do słuchawek, jedne z eko - skóry a drugie takie materiałowe. Więc to jest moim zdaniem wielki plus. Tutaj też nie rozumiem na opiniach przeczytanych w internecie, że komuś się słuchawki złamały po X miesiącach. To chyba jakimś "sadolą" co nie potrafią szanować sprzętu i nim napierdzielają po każdej przegranej grze ( ͡° ͜ʖ ͡°) Moje SHARKOONY służyły mi przez 4 lata w nienagannym stanie i zostały tylko uszkodzone z mojej winy; rzuciłem na nie 20 KG worek żwirku.

Podsumowanie.
Moim zdaniem sytuacją WIN = WIN jest zakup słuchawek SHARKOON SGH1 i do tego ewentualnie dokupienie mikrofonu krawatowego - taka sama jakość jak droższe zamienniki więc po co przepłacać ? No chyba, że ktoś chce mieć jakąś markę na głowie, ale po co wtedy kupować słuchawki #spcgear ?

Chyba, tak zrobię że zwrócę jutro moje LOGITECHY i odnowa zakupie sharkoony. Przy wyborze Logitechów kierowałem się tym, że wszystkie peryferia mam z tej firmy i do tej pory nigdy mnie nie zawiodły swoim wykonaniem i jakością. Jednak w przypadku słuchawek moim skromnym zdaniem grają tak samo jak słuchawki za 79 zł ¯\_(ツ)_/¯

Więc jak jakiś synek was poprosi na gwiazdkę o słuchawki razera, corsaira, steelseries bo PAN ZIEMNIAK takie poleca to się zastanówcie nad zakupem. Bo za oszczędzony hajs możecie dokupić sobie jakąś myszkę, klawiaturę, ramy czy coś w tym stylu.
  • 2
co do różnic w dźwięku, o ile nie są tak samo strojone to nie ma opcji, że tak samo muzyka brzmi. Możesz nie słyszeć różnic jakościowych bo tego faktycznie trzeba się uczyć zazwyczaj aby to realnie oceniać, w dużej mierze ludzie w jakości słyszą placebo bo wiedzą które są droższe i im dlatego lepiej grają albo im bardziej pasmo przenoszenia pasuje w innych, aczkolwiek pasmo przenoszenia też jest częścią jakości dźwięku.

różnic
@kodecss: ale wygłuszenie to ty szanuj. Siedzisz na home office na spotkaniu i nagle sąsiadka z góry zaczyna tłuc mięso na kotlety albo ktoś odpala pralkę. W otwartych słuchawkach jobla idzie dostać.