Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Tl;dr
Czy w każdym korpo się tak wszystko zmienia?

Odszedłem z policji, bo zachciało mi się uczyć języków i pracować jak korposzczur z filmów.

Pracuje od niecałego roku w jednym korpo gdzie sprawdzamy jakieś dokumenty finansowe dla klientów zza granicy. I co chwile się coś zmienia, procesy, procedury. Dosłownie z tygodnia na tydzień coś się zmienia, template pod różne zadania itd.

Zarabiam mniej niż w policji i zaczynam żałować że w to wszedłem. W pracy dość stabilnie miałem, ale bez rozwoju większego.

Czy w każdym korpo tak jest czy po prostu się nie nadaje do pracy na dokumentach (za głupi)??

#pytanie #korposwiat #korpo #pracbaza #zalesie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60097f1325efed000a6179d0
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 19
lo-gees-tick: praca w korpo to jeden wielki mem. O ile nie idziesz w jakieś audyty, kilka działek z IT lub szczebel zarządzający (ewentualnie znasz jakiś mało znany u nas język obcy), to czeka cię ciągłe klepanie tego samego gówna, które może robić byle idiota po miesięcznym przeszkoleniu (pozostałe 2 miesiące na próbnym polegają na przyspieszeniu tempa pracy). Zero przyszłości, bo za kilka lat i tak wytransferują większość tych śmiesznych "specjalistów" do
@AnonimoweMirkoWyznania:

Zarabiam mniej niż w policji i zaczynam żałować że w to wszedłem. W pracy dość stabilnie miałem, ale bez rozwoju większego.

Jak to możliwe, ile zarabiałeś w policji?

Główny pozytyw korporacji to przestrzeganie praw pracowniczych,

( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
@AnonimoweMirkoWyznania: A robiłeś w ogóle jakieś rozeznanie w rynku czy się tak kręcisz jak dziecko we mgle? Tak, żeby zacząć pracę w audycie albo księgowości trzeba mieć o tym jakieś pojęcie, czyli najlepiej studia kierunkowe, nie wejdziesz nigdzie z ulicy i nie zaczniesz przygotowywać sprawozdań finansowych.

Albo wróć do policji, skoro masz w tym doświadczenie, albo klep w korpo templaty na ogólnych stanowiskach, bo na inne nie masz odpowiedniej wiedzy ani
@AnonimoweMirkoWyznania: Nauczyć się samodzielnie tego czego nauczyliby Cię na studiach. Czyli głównie Ustawy o Rachunkowości i księgowania. Bez studiów kierunkowych przyjmą Cię na staż/asystenta i tam lecisz już na głęboką wodę, jak nie masz solidnych podstaw to mała szansa, że Ci się uda utrzymać.

Jak się douczysz do stopnia, w którym mógłbyś zdać pierwszy egzamin PIBRowski to powinno wystarczyć na start, tutaj przykładowy:
https://www.pibr.org.pl/assets/meta/5436,Teoria%20i%20zasady%20rachunkowo%C5%9Bci.pdf
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: szczerze to powinieneś się cieszyć ze masz ciągłe zmiany, przynajmniej się nie da was tanio zastąpić automatem.

Takie najprostsze papierkowe prace to ci student RPA zautomatyzuje za 5k w dwa tygodnie.
@AnonimoweMirkoWyznania: Jako księgowy w korpo nie wejdziesz z ulicy, musisz znać przynajmniej podstawy na najniższym szczeblu, im wyżej to tym więcej samodzielnych decyzji i znajomość rachunkowości, prawa podatkowe itd.
Na pewno w korpo łatwiej pójdzie jako księgowy, niż w biurze rachunkowym, bo w tym drugim już musisz mieć skille.
Generalnie, podczas rekrutacji patrzą czy masz kierunkowe studia (przyda się magister, bo wtedy otrzymujesz +1000 zł do wypłaty)