Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Cześć, czy ciężko przepisać się na #uj ? Jak dzwoniłem do dziekanatu to Pani powiedziała, że muszę mieć średnią co najmniej 4.5 i znaleźć się w gronie 2% najlepszych studentów. Studiuję #prawo, ale na innym uniwersytecie w Krakowie. Znajoma powiedziała mi, że w takim razie będę mieć problemy ze znalezieniem pracy, zrobieniem aplikacji czy nawet znalezieniem patrona...Ostatnio nawet zastanawiam się, czy by prawa nie rzucić. Bardzo lubię te studia, są naprawdę ciekawe i chciałbym wiązać z nimi przyszłość, ale od czasu rozmowy z nią dopadły mnie straszne kompleksy. Naprawdę, mega głębokie. Moja uczelnia ma na 4 czy 5 roku takie przygotowanie pod kątem aplikacji no i ma profil "praktyczny" (więcej praktyk niż teorii podobno). Ale obawiam się, że będę gorzej postrzegany, bo w końcu gorsza uczelnia, bo nie UJ. Wczoraj nawet pisałem tutaj, czy by nie wybrać się na stricte finanse, bo to też mnie interesowało, bo może nie zwracaliby takiej uwagi na uczelnię jak ma to rzekomo miejsce w przypadku prawa...Chcę pracować w prawie, być prawnikiem i zdać aplikację. Ale po prostu teraz dopadło mnie takie poczucie bycia trochę..."gorszym"? Mniej nadającym się?
Troszkę #przegryw #studia #prawo #prawnik

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #600d3cd47298ba000a3b4c51
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: marcel_pijak
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 37
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: ciezko, lepiej poprawic mature. Chyba ze zaocznie, ale teraz sporo sie zmienilo przez reforme gowina.

Nie mniej znam osobiscie dwie osoby ktore sie przeniosly (z KUL) w ten sposob. Np jak ktos przenosil sie z frycza - to poprawial mature.

Co do przyszlosci - zaraz zostane zagryziony, ale gdzie sie studiuje prawo ma znaczenie. Ja np po UJ pracy szukalem tydzien i mialem cztery oferty :).

Na jakim uniwersytecie studiujesz?
@AnonimoweMirkoWyznania: Nie wierz tak w to ślepo co ci mówi xD najlepiej już spróbuj jakieś praktyki ogarnąć, tylko nie w kancelarii, która zleca ci tylko wezwania do zapłaty czy wieczne szukanie orzeczeń bo to nie tędy droga. Im wcześniej zaczniesz ogarniać pisma i procedury tym lepiej. Jak zdasz na aplikację to nie powinieneś mieć większego problemu z patronem. Mieliśmy świetnego studenta na praktykach i to nie z UJ, dwa lata z
@AnonimoweMirkoWyznania: Prawo to jest taka dziedzina, że od samego początku warto iść w jakość i mieć mocne papiery, bo to procentuje. To nie jest żadna tajemnica, że są różne uczelnie i z jakiegoś powodu wybrałeś prywatną, więc w przyszłości zbierzesz tego plon. Przy czym, jak będziesz miał tytuł zawodowy i doświadczenie, to nikogo już nie będzie obchodziła ukończona uczelnia. Z aplikacją nie będzie problemów, bo przecież starczy mieć odpowiednią ilość punktów
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sabuliga: @Estetykatopodstawa: plis, dostac sie na aplikacje to wystarczy przeczytac ze zrozumieniem 30 ustaw xD. Test JEDNOKROTNEGO wyboru wprost na brzmienie przepisow, na ktorym musisz zdobyc cale 100 pkt, to taka mordega? xD bez przesady.

Ja do aplikacji uczylem sie 3 tyg, mialem ok 130 pkt ;-)
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sabuliga: rozbito tryby. Wczesniej zaoczni mogli chodzic na zajecia dziennych. Teraz bezwglednie jest przestrzegane, ze zaoczni maja zajecia na weekendach, a dzienni na tygodniu.

Wzgledem prawa na UJ zaoczni na tym traca - maja ok 40% zajec mniej, do tego z gorszymi prowadzacymi z reguly. Wiem, ze byl o to duzy raban :).
plis, dostac sie na aplikacje to wystarczy przeczytac ze zrozumieniem 30 ustaw xD. Test JEDNOKROTNEGO wyboru wprost na brzmienie przepisow, na ktorym musisz zdobyc cale 100 pkt, to taka mordega? xD bez przesady.

Ja do aplikacji uczylem sie 3 tyg, mialem ok 130 pkt ;-)


@wojteksrz: Gratulacje, to jesteś jak widać ewenementem, dziwne dlaczego tyle osób ma problemy z dostaniem sie na aplikacje, a startuja nawet po kilka razy.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: sprobowalbym przeniesc sie na UJ. Dziwnie brzmi juz samo studiowanie prawa na uniwersytecie pedagogicznym. Poza tym - porownywalem sobie egzamin na UP i na UJ z bodaj konsty - UJ ma o wiele lepsze nauczanie (a to dobre przygotowanie do testow gwarantuje wynik na wstepnym). Do udostepnionego mi arkusza z konsty z UP podszedlbym z wiedza do olimpiady w LO.

Probowalbym przeniesc sie dwutorowo - wyrabiajac srednia (bedzie trudno) i
OP: @wojteksrz Generalnie spróbuję mieć tą średnią 4.5...Na UP nie powinno być to aż takim wyzwaniem...Jak nie, to na własną rękę będę przygotowywać się do aplikacji, ewentualnie wybiorę śląski (pochodzę z tego województwa, więc może tam będzie łatwiej niż na UJ). Jeszcze mam pytanie, którą aplikację byś radził pod względem dochodowości i satysfakcji z pracy? Nie chodzi mi o komorniczą, sędziowską bądź prokuratorską. Kiedyś z uwagi na przyjemnie wyglądającą pracę myślałem
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: notarialna faktycznie w tym roku miala niska zdawalnosc (32%), ale generalnie to nadal jest test jednokrotnego wyboru. Najczesciej wybierana jest aplikacja radcowska.

Generalnie wsrod prawnikow daje sie we znaki niz demograficzny i to mocno.

Co do przygotowan do aplikacji - spokojnie. Dasz rade. 2/3 msc przed wstepnym siadasz z ustawami wymaganymi i je dokladnie czyyasz. Do tego testy z arslege i nie ma bata, ze nie zdasz ;).

A dochodowosc?