Wpis z mikrobloga

Polecicie jakąś dobrą drukarkę do zdjęć, która używa np. 6 kolorów? Największy format zdjęć będzie A4.
Drukarka będzie używana tylko i wyłącznie do druku zdjęć. Nie musi mieć skanera itp.
Budżet powiedzmy 2000-2500 zł. Max 3000 z groszami :D

Czytam różne rankingi, recenzje itp. i najlepszą renomą cieszą się Epsony oraz Canony. Czy serio są takie dobre? Nie są awaryjne? Mam uraz do drukarek HP i Epson ze względu na awaryjność (kiedyś miałem i szybko padały). Aktualnie mam mini kombajn #brother (do druku dokumentów i skanowania) już 5 lat i żadnych problemów na horyzoncie.

#drukarki #drukarka #druk #drukowanie #zdjecia #fotografia
  • 7
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@WutkaBXL: O ile w HP sam mam doświadczenia w stylu "głowica się zużyła, zdechła elektronicznie, wymień na nową, a my ci upgradem firmware uwalimy czytanie zamiennych tuszy", to z Epsonem raczej mam pozytywne doświadczenia. Co się stało Twoimi drukarkami?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@thrackan: przestawały poprawnie drukować, zostawiały ślady, kropki, lub paski.
Pomimo używania oryginalnych kartridży i czyszczenia kilka razy pod rząd.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@WutkaBXL: Jeżeli to były drukarki atramentowe i zostawiały niepożądane jasne ślady (brak danego koloru tam, gdzie miał być), to zwyczajnie zaschły/zatkały się dysze. Nawet na oryginalnym atramencie to norma przy długim przestoju. No, chyba że sprzęt ma autoczyszczenie jak właśnie Brothery - wówczas ryzyko zaschnięcia spada. Jeżeli natomiast w atramentówce miałeś ciemne brudy i kreski tam, gdzie nie powinno być nic, to znaczy że jakiś nasączony atramentem syf się przykleił do
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Pewnie zaschło. Brother właśnie się uruchamia co jakiś czas i czyści sam a ja też więcej drukuję że względu na pracę, od samego początku.

Zastanawiam się nad CANON PIXMA PRO-200 ale jeszcze nie dostępne. Znalazłem ta pro 200, napotykając się na canon pixma PRO-100S.
Co myślisz?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@WutkaBXL: No niestety nie mam kontaktu z typowymi atramentówkami do zdjęć z rozszerzonym CMYKiem poza Epsonem 9880, który pracuje u nas w firmie. Do mnie na serwis trafiają głównie laserówki i zwykłe czterotuszowe atramentówki.