Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mam już dość samodzielnych prób (29lvl) i uznałem, że potrzebuję pomocy w walce z moją fobią społeczną, strachem przed ludźmi i życiu w lęku przed wszystkim. Jestem w o tyle dobrej sytuacji, że finansowo mogę sobie pozwolić na prywatne wizyty u specjalistów. Nie mam jednak pojęcia jak się za to zabrać. Czy powinienem pójść do psychoterapeuty czy psychiatry? Jak ocenić, czy jest możliwość zmienienia czegokolwiek bez użycia farmakologii, bo oczywiście mam wrażenie, że psychoterapia w żaden sposób mi nie pomoże... Czy komukolwiek z Was psychoterapia pomogła w problemach z fobią społeczną?

#fobiaspoleczna #nerwica #psychiatria #psychologia

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #600dd5207298ba000a3b4dae
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 9
  • Odpowiedz
NiebieskaPani: Tak. Psychoterapia może być bardzo pomocna.
Fobia społeczna jest objawem głębszych zaburzeń. CBT + mindfulness + konsultacje pomogły mi na bieżąco korygować własne zachowania i odnajdywać rzeczywiste źródło problemów. Nauczyłem się też wielu technik (np. oddechowych) pozwalających na zapobieganie ataków paniki oraz na szybkie ogarnięcie stresu np. przed wykonaniem telefonu.
Sama fobia może mieć swoje źródło w nieprzyjemnych doświadczeniach ze wczesnej młodości. U mnie było to odrzucenie przez grupę rówieśników.
  • Odpowiedz