Wpis z mikrobloga

Mirki elektroświry potrzebuje pomocy. Kupiłem moduł SIM800L EVB i nie mogę go uruchomić. Wiem, że w peaku potrzebne jest zasilanie 5V - 2A. Użyłem ładowarki do telefonu z mocą maksymalną 5V 2A jednak moduł dalej nie startuje. Karta włożona raczej poprawnie tak jak na pcb rysunek pokazuje. Cały czas mruga i nie łączy do sieci nie da się zadzwonić już darowałem sobie podpinanie pinów komunikacyjnych podłączam samo zasilanie, byle moduł zajarzył. Brak pinu na karcie. Miał ktoś podobny problem albo zna się na tym? Próbowałem już łączyć dwie ładowarki (+ z + i - z -)
#elektronika #gsm #arduino #raspberrypi
  • 12
@stassma: próbowałem użyć kondensatora, największy jaki miałem na stanie to 680 uf, jednak o nic nie dało. Przewodów jakich używałem to: https://botland.com.pl/przewody-polaczeniowe/3479-przewody-polaczeniowe-zensko-zenskie-60cm-40szt.html na fimach YT dawało radę z takimi. Teoretycznie mógłbym użyć innych ale to będzie ostateczność to wtedy musiałbym je wlutować w płytkę, którą jeśli nie dam rady uruchomić najpewniej oddam.
@bialy100k: Moje podłączenie wygląda w skrócie tak: Ładowarka od telefonu samsung > Moduł Ładowania (ale tylko służy do wyciągnięcia z kabla usb pinów tak to nie używa sie tego modułu, bateria nie jest podłączona) > SIM800L EVB (5V i GND) pozostały piny puste.
Jeśli ktoś miał podobny problem. Naprawiłem to i moduł startuje poprzez:
a) zmiane ładowarki na 3A bez żadnego fastcharge (prawdopodobnie 2A też by działało ale w sklepie była tylko taka)
b) zmianę kabli, które nie przewodziły prądu tak jak, mirek tu napisał.