Wpis z mikrobloga

Muszę ocieplić dach w przedwojennym domu.
Chcę to zrobić przy pomocy pianki PUR. Ale nie jest tak kolorowo bo na dachu papa i deski. Jak dam na deski pianę to nasiąkną wodą i zaczną gnić + grzyb gratis.
Ale sam dach też nie jest w najlepszym stanie i konieczny jest jego remont.
Wymyśliłem to tak: zerwać papę i wymienić uszkodzone deski. Na deski membrana paroprzepuszczalna. Dalej łaty i kontrłaty. A na to blacha falista czy też blachodachówka.

Rozwiążą mi się dwa problemy.
1. wyremontuje dach
2. usuniecie papy z desek i położenie membrany umożliwi bezpośrednie położenie piany PUR na deski od spodu.

Dobrze to wymyśliłem?

#remontujzwykopem #remont #dach #dekarz
  • 7
@zlotopotoczanin: krokwie, wieniec i deski są zdrowiutkie. Wiem bo #!$%@?łem cały sufit z poddasza i mam wszystko widoczne jak na dłoni.
Jedyne deski jakie mogą być zgniłe to te przy rynnie.
Remont dachu 10-15kzł. Ocieplenie 5kzł. To gdzie te multikoszta?
@general_bomba: dom na razie nie zamieszkały.
Poddasze będzie użytkowe.
Okien brak, tylko wejście na dach które też ma być wymieniane.
Termomodernizacja w planach. Ale najpierw dach.
Kominy będę robił przed remontem dachu.

jak zerwiesz deski(


@general_bomba: Ale po co mam zrywać deski? Ja te deski widzę od spodu. Całą konstrukcję dachu widzę.
Jedynie jakich desek nie widzę to te przy rynnach. One faktycznie mogą być zgniłe.

Dach teraz wygląda tak:
Okien brak, tylko wejście na dach które też ma być wymieniane.


@Silikon: poddasze użytkowe bez okien? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Na tym etapie wypadałoby pomyśleć o oknach dachowych lub mansardzie, jak można.

Jedynie jakich desek nie widzę to te przy rynnach


@Silikon: jeżeli dobrze to sobie wizualizuję to nie widzisz krokwi na całej długości, w szczególności na/za murłatami. Może są tam dobre, a może nie. Warto
poddasze użytkowe bez okien? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@general_bomba: źle się wyraziłem. Traktuje to jako poddasz ale w rzeczywistości to niskie piętro. Okna są w ścianach.

w szczególności na/za murłatami.


@general_bomba: krokiew widzę do 3/4 szerokości ściany kolankowej i wszystko jest zdrowe.

układ zostaje? Kanałów jest dość?


@general_bomba: Komin praktycznie jest mi zbędny ale zostawię bo może zachce mi się kominka. 2 kanały spalinowe i