Wpis z mikrobloga

Moje pierwsze #mirkowyzwanie :

a) Odlej własną tabliczkę czekolady z wybranymi przez siebie dodatkami, ładnie zapakuj i podaruj komuś bliskiemu.
b) Uszyj zimową maskotkę (bałwanek, itp.)
c) Rusz się! Jest śnieg? Pokaż jak się nim bawisz - w każdym przecież drzemie dziecko. Nie ma śniegu? To na rower? I pamiętaj: nie ma złej pogody, są tylko źle dobrane ciuchy!

Nawiązując zatem do śniegu, wziąłem sobie tydzień urlopu i daje tutaj takie trochę #pokazmorde na super przygotowanych stokach w #oslo #norwegia . Dojazd ok 45 minut metrem i autobusem z centrum Oslo. Stoki otwarte 10-22 w tygodniu i 9-21 w weekendy. W ciągu tygodnia, do godziny 17, może doliczysz do 50-70 osób na wszystkich 15 stokach. Choć jeżdżę na nartach ponad 20 lat, znowu czuje się jak 6-cio latek mając do dyspozycji całe trasy tylko dla siebie ()

Jak zatem mają się korona-restrykcje? Otóż Norwedzy uznali, że nie ma sensu zamykać ludzi w domach bo i tak idą gdzie popadnie, byle tylko odciąć się od tego wariactwa. Cały obiekt jest monitorowany pod względem ilości osób na stokach, a później ustawia się kulturalnie kolejka. Znaki pokazują 1 metr odstępu, jednakże będąc na nartach rzadko kiedy jest się bliżej siebie niż 5-10 metrów, szczególnie przy takiej małej frekwencji. A przy kolejce na wyciąg i tak stoisz na nartach / desce, więc odstęp tworzy się naturalnie.

Między górami dookoła przebiegają również piękne trasy dla biegaczy narciarskich, gdzie podejmę się w ten weekend pierwszych kroków z tymi przydługimi badylami! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mikoziq - Moje pierwsze #mirkowyzwanie : 

a) Odlej własną tabliczkę czekolady z wy...

źródło: comment_1611705894lil8S0EQ103DXew2BUZWEZ.jpg

Pobierz
  • 12
@aquagen: Wiesz co, obecnie tylko przez okienko kupisz batoniki, czekoladę z bitą śmietaną czy parówkę z chlebem. Tak było na górze. Po stronie Wyller nie byłem w tej budce w tym sezonie. Zamknięte wejście do środka z powodu restrykcji teraz.