Wpis z mikrobloga

Czy można wykonać przelew na konto/kartę debetową za pomocą numeru tej karty?
Moja różowa znalazła sobie jakąś pracę dorywczą przez internet i pracodawca prosi ją teraz o numer karty deb żeby wykonać jej przelew, ale ja szczerze nigdy nie słyszałem o takiej możliwości, więc zastanawiam się czy to nie wałek, a w Google nie umiem znaleźć jednoznacznej, zaufanej odpowiedzi

#banki #bankowosc
  • 6
@Balcio: nie ma możliwości przelewu na nr karty, musi być na nr konta
EDIT: a przepraszam, jednak coś znalazłem, że niby można, ale moim zdaniem bezpieczniej będzie podać nr konta
@mvmxks no właśnie też tak uważam i tak samo jej poradziłem, zobaczymy czy oni się będą upierać przy numerze konta.
Możesz mi wysłać źródło tego co znalazłeś? Bo ja osobiście nic nie umiem, a ciekawi mnie to, czy to wgl możliwe i jak
@Balcio: Istnieje takie rozwiązanie, jest popularne w Rosji i na Ukrainie. W Polsce chyba nikt tego nie oferuje, więc to podejrzana sprawa, bo z tych wschodnich stron na polskie karty chyba się nie da wysłać.
@ms93 trafiłeś idealnie z krajem pracodawcy xd dlatego też mam obawy przed podawaniem komunii z tamtąd numeru karty, tym bardziej że nie zgodzili się na przelew bankowy. Na szczęście jest jeszcze revolut albo karta wirtualna.

Dzięki wielkie za szybkie odpowiedzi
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Balcio: W takiej sytuacji przelew zagraniczny może być dla nich zwyczajnie drogi i to jest dla nich tańsza opcja - możesz podać Revoluta albo jakąś mało używaną kartę.