Wpis z mikrobloga

Mirki możecie polecić jakąś miarodajną stronę jeśli chodzi o spalanie kalorii podczas ćwiczen? Jeżdżę na rowerze stacjonarnym, 30 minut w tempie 30km/h i pokazuje, że spalone kcal to 150 - w prawdzie nie wprowadzałam nigdy swojej wagi, a to chyba ma dość dużo znaczenie ile się przy ćwiczeniach spala. Fitatu za to pokazuje trochę ponad 500 kcal spalonych, ale też sugeruje mi jakiś ultra niski limit kcal dziennie (praca biurowa więc mało ruchu - może przez to) Noob here ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#dieta #zagrubo2021
  • 18
@Norkanerka: myślę, że żeby dane były prawidłowe musiałabyś mieć na bieżąco mierzony puls podczas treningu. To puls wskazuje jak dużym dla Ciebie wysiłkiem jest jazda pół godziny przy takiej prędkości. Dla wysportowanego może to być 150 kcal a dla totalnego amatora może być 500 kcal
@Norkanerka: polecam jakiś zegarek z pomiarem pulsu, inaczej ciężko powiedzieć. jak nie masz kondycji to możesz mieć średni puls 170 i palić kcal jak szalone, a jak masz kondycję to może to być przejażdżka z pulsem 130 i spaleniu mniejszym o 1/3
@Norkanerka: Jeszcze lepsza opcja to nie wydawać hajsu tylko jak juz czujesz, ze jesteś rozkręcony na treningu to zmierz sobie puls ręcznie z zegarkiem w ręku. Kalkulatory spalania kcal wymagają z reguły tętna, wieku, wagi i to jest chyba najbardziej dokładne rozwiązanie.
@PROOOOOH: dziękuję za wyczerpującą odpowiedź! Trenażer to coś innego niż rower stacjonarny, prawda? Tak kojarzę jak kupowałam, że trenażer był dla "specjalistów", tak z ciekawości bardzo się to różni, szczególnie w użytkowaniu?
@PROOOOOH: właśnie na moim dość dużo różnych rzeczy się wyświetla, ale że zupełnie się nie znam to sie jakoś nie przyglądałam co dokładnie tam jest, muszę się przyjrzeć następnym razem. Mój ma programy z automatyczną zmianą obciążenia - bardzo fajna sprawa, w sumie to nie wyobrażam sobie teraz nie korzystać z tego, bo bym chyba umarła z nudów pedałując