Wpis z mikrobloga

Cześć Mircy spod tagów #szosa i #rower

Chciałbym prosić o jakieś wskazówki wedle waszego doświadczenia.Mam postanowienie żeby zaliczyć #triathlon Niestety, najważniejsza wagowo dyscyplina jest jednocześnie moją najsłabszą stroną. Ostatni sezon "trenowałem" sobie na swoim trekkingu z lemondką, ale wystartowanie na tym zestawie w tri chyba nie daje mi szans na choćby przyzwoity wynik. Poza tym trochę siara z tym dynamem w kole.

Przejrzałem trochę rynek i widzę, że w sumie to dałoby się kupić coś używanego w okolicach 1000-1500zł, co byłoby do przełknięcia. Pytania czy jest sens? Czy to duże ryzyko? Czy zysk w stosunku do ponad 17-kilogramowego trekkinga będzie odczuwalny? Na co zwrócić uwagę przy kupnie używki?
Średnie prędkości do jakich jestem w stanie dobić to 27-28 km/h. Zależałoby mi na złamaniu bariery 30km/h na dystansie 40km.

Z ogłoszeń jakie przewijały się w okolicy widziałem np. takie modele: merida extreme 900, Romet huragan 1.0, kross vento 1.0, kross venom - są one coś warte, czy tylko się zniechęcę?
  • 15
@majk_emigrant jednakowoż co do samego roweru, ciężko coś o tym krossie venom znaleźć. Mignęły mi wersje z przerzutką Tiagra ale też Tourney. Moja opinia, rozejrzyj się za rowerem z osprzętem klasy Claris jako minimum. W Tourneya się nie pakuj. Różnica będzie zauważalna.
Napisz jaki rozmiar ramy
@majk_emigrant: jak masz czas jeszcze potrenować to śmiało męcz rower co masz, poczytaj lub poszukaj na YT testy aerodynamiczne i opory toczenia rowerów, zobaczysz że najwięcej daje pozycja, jak możesz zablokować amor to zablokujesz, pochylisz się ile się da aby nadal komfort był i jakieś opony np 32mm szosowe lekkie.
@majk_emigrant . "Ostatni sezon "trenowałem" sobie na swoim trekkingu z lemondką, ale wystartowanie na tym zestawie w tri chyba nie daje mi szans na choćby przyzwoity wynik. Poza tym trochę siara z tym dynamem w kole."

Potem przestałem czytać!

#!$%@? Mirek o czym ty piszesz? Jaka siara? #!$%@? to kogo obchodzi na czym pojedziesz, jedz nawet na BMXie i realizuj swoje marzenia to jest najważniejsze! Nie bój się w strefie zmian czasem
@futrzakos: Tey Ja Adasia znam osobiście Gość jest fenomenalny! Kilka lat temu poznałem go w Sierakowie na dzień przed startem na grubych balach... Wtedy ktoś się zapytał czy można płynąć w piance ale po goleniu? Jestem pewien, że On by to zrobił! Człowiek orkiestra xD
@majk_emigrant: zacznij się realizować / żyj tym / bądź sobą / rób swoje / potem jak już zdobędziesz doświadczenie ... opwiadaj / dziel się doświadczeniem / realizuj się! Triathlony to Fenomenalna sprawa ale musisz byc sobą! Proste! Pozdrawiam i kręć do celu Mirek!
W tamtym roku debiutowałem na szosówce z 1996 roku. Pływanie zawaliłem, ale rowerem wymijałem maszyny warte >15k. Także ja bym kupił używkę z olx za 600zl i jak Ci noga podaje to bedziesz zadowolony.