Wpis z mikrobloga

#kartygraficzne #komputery #informatyka #grafika

Mirki, napiszcie na czym pracujecie w Blenderze? I czy wybór GPU ma też wpływ na takie aplikacje jak Corel DRAW (dużo detali w wektorach)? Bo męczę się obecnie na Quadro 6000 (ale to już zabytek) i nie wiem czy jest sens inwestować w coś mocniejszego? Z Q 6000 mam problem bo blender wspiera Cuda od 3.0 w górę, a ta karta ma 2.0. Sam Corel wydaje się w ogóle GPU nie wspierać i nie wiem co zakupić... ceny topowych Quadro są kosmiczne, ale czy warte? Znowu kupowanie jakiegoś RTX mija się w moim przypadku z celem... kolejne 3-4 tys. PLN i cholera wie jaki to ma rzeczywisty wpływ na pracę w programach graficznych :/ Podpowiedzcie na czym pracujecie.

Znalazłem sporo opinii w sieci, że np. nowe karty nVidii Quadro np. w SolidWorksie działają #!$%@? do tego stopnia, że ludzie na domowych komputerach na jakiś starych, zintegrowanych kartach Intela lepiej pracują, a w pracy mają stacje za 16k PLN i się męczą XD

Pozdro
  • 5
  • Odpowiedz
@nadmuchane_jaja: > domowy GTX lepiej sobie radzi niż kilkuletnie Quadro za 4k PLN.

@nadmuchane_jaja: dawno temu zainstalowałem sobie driver od fire GL, do zwykłego radeona, solidworks łyknął zarzutke i zaczął i odpalił wszystkie efekty w teorii dostępne tylko dla kart pro. Cóż producenci softu mają kompatybilność wsteczną w dupie, chcesz zużywać nowy soft to kup nowy komp, a karty fizycznie (może poza jakimiś titanami) się nie różnią od konsumenckich, różnica
  • Odpowiedz
@nadmuchane_jaja: Mam świeże porównanie z ostatnich dni miedzy GTX1070 8GB a Quadro K6000 12GB. Gtx chodzi lepiej w Blenderze, Archicadzie, Twinmotion mimo że ma mniej ramu. W Pakiecie Affinity nie widziałem różnicy. Corela nie używam.
  • Odpowiedz