Wpis z mikrobloga

Jak to wygląda obecnie przy zakupie z #aliexpress z transportem #dhl kwerstia VAT i cła? Łatwo wpaść?
Chcę kupić mikroskop który u nas kosztuje 3000zł+dodatki za 1100zł kupione osobno, w chinach ten produkt kosztuje 1500+ dodatki za 500zł. Te pozostałe rzeczy pójdą normalnie, ale ten mikroskop to niestety tylko DHL może je dostarczyć
#zakupyzchin
  • 16
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Luks_x:
DHL zwykły, zaraz eksperty ci napiszą, że to 1000000% na opłaty, choć szanse są wyższe ale nie jest to pewniak.
Chyba, że sprzedawca oferuje jakąś wysyłkę kombinowaną bez opłat, gdzie w doręcza DHL.
@ConanLibrarian: Sorry tutaj 4100, za dużo o zero, tam 2000zł, ale ja mogę w PL wziąć FV i odliczyć VAT (dochodowego nie), tylko sie zastanawiam czy warto oszczędzać i ewentualnie rezygnować z normalnej gwarancji jak u nas.
@Andczej: No jeśli sprzedający deklaruje to spoko, ja bym nie chciał ryzykować. Chyba pomyślę, o tym by jednak kupić tam jak najprostszy zestaw by był jak najtańszy a wszystko co się da kupić osobno to tak właśnie zakupić
@Andczej: I rozumiem, że lepiej kupić produkt który jest najtańszy a ma najdroższą przesyłkę, niż droższy z darmową wysyłką, jeśli chcodzi o kwesti celne?
@Luks_x: Andczej wykopkowy znawca/pouczacz ( ͡° ͜ʖ ͡°) nie ma trochę racji, a zajmuję się importem więc z mojego doświadczenia powiem parę słów :) jeżeli weźmiesz jakąś firmę kurierską to na pewno towar przejdzie przez odprawę celną. Rzadko się zdarza, że bez Twojej ingerencji odprawią na podstwie załączonych dokumentów do przesyłki. W zdecydowanej większości przypadków zwrócą się do Ciebie zalaczajac wszystkie dokumenty. Poproszą Cię o ich sprawdzenie,