Wpis z mikrobloga

Braciak wysłał mi zdjęcia postępów z budową domku 35m2 dla znajomego, kosztorys z grubsza:
3.5k płyta fundamentowa 20-25cm
6k drewno
6k dach
5,5k jego zarobek za 140h pracy.
+ nie wiem ile koparka, nie wiem ile okna.

Deskowane ściany, miała być OSB, ale znajomy (inwestor) przypomniał sobie ze mu zalegają, trzeba poczekać teraz aż to wyschnie bo deski jak wata. Później mają je zaimpregnować/zagruntować. Na to pójdzie folia paroprzepuszczalna, kontrłata i deska elewacyjna. Konstrukcja z kantowki 5x15cm, w środek wata i folia paroizolacyjna, później OSB I prawdopodobnie płyty KG.

PS. Wiem że ma upośledzony telefon.
#budujzwykopem #domszkieletowy #las
Popularny_mis - Braciak wysłał mi zdjęcia postępów z budową domku 35m2 dla znajomego,...

źródło: comment_1612034280j7IWwZP1mTjdtHZtmDt4z4.jpg

Pobierz
  • 41
@Hilterde coś tam zgłaszał chyba (nie jestem pewien), bo ten "letniak" może być całoroczny, prąd jest, woda ma być z głebinowki, ale gdzieś na mapach widać linie wody niedaleko, koparkowy wykopał 20m3 dziurę do zbudowania przydomowej oczyszczalni. W planach ma też mini saunę w środku.
@Syn_Krzysztofa: @Popularny_mis: @Hilterde: poddasze(strych) też się liczy? czy jeśli jest niemieszkalne(nie można się wyprostować) to nie? jak to się liczy? Widziałem filmiki gdzie hipisi robili ala gliniane piece, gdzie byle drankami się napaliło i trzymało ciepło prawie dwa dni w takiej śniano-piecu z gliny, bym takie coś postawił, jako stary kawaler nie potrzebuję landary z 6 sypialniami i salono-jadalnią większą niż mieszkanie 2 pokojowe.
Byle by był zasięg LTE/najlepiej
@Popularny_mis: @Hilterde: @RabarbarDwurolexowy: @tenportaltodno: @Pedzel_Washington: @ElCidX:

Dla osób zainteresowanych takimi domkami: 35 m^2 to wymiar po obrysie zewnętrznym, buduje się go jako budynek rekreacji indywidualnej na zgłoszenie (1 taki budynek na 500 m^2 działki), po budowie zmienia się przeznaczenie z rekreacyjnego na mieszkalny i masz normalny dom.

Przepisy mówią, że 35 m^2, jednokondygnacyjny - jaka jest definicja kondygnacji w przepisach? Pomieszczenie o wysokości użytkowej wyższej niż
PfefferWerfer - @Popularnymis: @Hilterde: @RabarbarDwurolexowy: @tenportaltodno: @Ped...
@ElCidX: Możesz rozwinąć? Ja jestem tylko entuzjastą konceptu i o ile postać tego gościa jest dość irytująca (zero dystansu/od razu kij w dupie i złość na jakąkolwiek krytykę), to co do projektów/obliczeń/budowy nie mam jakichś większych zastrzeżeń.
@Popularny_mis: pozwól że się podepne i zrobie troche autoreklamę mojego tagu #mrowczarobota

sam zaczynam budować taki domek do 35m2 na zgłoszenie od wiosny, wrzuciłem juz wpisy z kwestiami formalnymi - gdzies od połowy lutego będą relacje z przygotowań, a szacuje ze od kwietnia / maja budowa.

Na tagu opisane są perypetie przygotowania formalnego działki jak i samego budynku, by zgłoszenie było cacy dla urzędów.

Z tym ze moj domek będzie budowany