Wpis z mikrobloga

U mnie niedziela pod znakiem rozbiórki 4 secikow, segregacja i przygotowania do pierwszego MOCa, a jak u Was? W sumie to nie wiedziałem, ze segregowanie elementów sprawi mi tyle frajdy co składanie. Tylko gdzie to wszystko magazynować ( ͡° ʖ̯ ͡°) ? Niestety, ale tam gdzie nie trzeba dążę do perfekcji i chciałbym dzielić klocki nie tylko ze względu na kolor, ale i typ, jednak to niewykonalne na tym etapie i raczej bez sensu jeśli danego klocka mam 2 sztuki. #lego
źródło: comment_1612094899ox20ohjYmmnUGmXMBMSFiq.jpg
  • 11
@stresS: ja u siebie zacząłem już te luźne sortować i narazie mi się sprawdza taki podział:
Pi razy drzwi kolory czyli tan / dark tan / szare / zielone / czarne
potem na kształt: np plate, wedge plate, bricks, "speszyl" z każdego z tych poprzednio otrzymanych kolorów
i potem jak już mam w osobnych woreczkach te klocki, to wszystkie w danym kolorze z danej kategorii ładuję w inny kontenerek
@damw: a jak magazynujesz szyby i jakieś nieregularne elementy? Typu ramy drzwi, elementy kadłubów pojazdów? Masz jakieś zdjęcie podglądowe po sortowaniu?
@stresS: staram się grupować podobne elementy w 1 kontenerku. Skoro zapytałeś o szyby to na moim przykładzie:
Kontener o nazwie: "Do miasta". W środku 2 duże zip bagi. W jednej różnego rodzaju ogrodzenia, w drugiej to co na zdjęciu.

W jednej dużej torebce trzymam dużo mniejszych torebek. W każdej osobny typ elementów np poszczególne ramy do drzwi/okna. Potem takie zgrupowane ramy+szyby wrzucam w większą torbę (skoro będę potrzebował ramę okna, to
źródło: comment_1612096226ENT6zL0nq1coHg845lkJpY.jpg
@stresS: możesz dzielić na typy, konkretne klocki, a co do kolorów to ja dzielę na dwie, trzy grupy gdzie szary, brązowy, piaskowy to jedna, niebieski, zielony druga, a kolorowe trzecia.
@stresS: dziel na typy. Kolory nie mają sensu, ponieważ nie szukasz "jakiegoś białego klocka" tylko konkretnego kształtu, a potem w kolorze białym. 10x szybciej. Dziel rozsądnie wg liczby klocków, bez sensu jest mieć osobno dwie sztuki czegoś. Ja mam np. klocki z wystającymi elementami z boku i jest tam ich z 15 wariantów razem. Gdy już szufladka się wypełnia, wtedy dzielę na kilka. U mnie po 2 latach i lv5+3, mam
źródło: comment_1612120837iPdUouPpfOsVApxPEDyMeG.jpg
@stresS: https://www.chowaj.com/ tanie i modułowe, łączysz jak chcesz. Na fotce cała ściana się siebie na wzajem trzyma, więc nie ma opcji, że to się wywali. Możesz wieszać na ścianie itd. Poza tym kosztuje grosze i rozbudowujesz jak chcesz. Widać, ze mam mebel obudowany, teraz mam więcej z prawej strony i zostawioną dziurę na kontakt : )

Aha, no i to jest idealnie małe.. duże klocki się na styk zmieszczą, a całość