Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Magma90: 60l spokojnie. Pomiędzy lewa i prawa strona masz płytę pionowo. Dla spokojności postaw na środku. A najlepiej usiądź na tej szafie i zobacz czh się nie zawali i czy się nie ugina. No chyba że ważysz 30kg?
  • Odpowiedz
@Magma90: w instrukcji jest moze nosnosc tej komody? ja bym sie troche obawial, mysle ze mogloby byc na granicy te 80l.. a osobiscie radzilbym 100-120litrow, lepszy efekt, a juz niewiele wiecej pracy ;)
  • Odpowiedz
@Magma90: Mam taka komode i mysle ze max 30l. Takie 80l z podlozem i osprzetem waży ze 100kg i jest to obciążenie ciągłe a nie ze sobie staniesz na niej. Może nie zawali sie spektakularnie ale ugnie sie i pęknie dno w akwarium.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Magma90: co ciekawe w instrukcji do tych komod jest napisane, ze trzeba je przykrecic do sciany ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ja pozbijalem gwozdziami dodatkowo, gdzies co 10cm i jest rock solid. Aha no i pare wkretow w poprzeczki. Mozna sie ruchac na tym. Gwozdzie 1.4mm x 25mm jak cos
  • Odpowiedz
@bercikk: dupskiem siadałam, nic się nie działo, ale wiadomo że takie akwa to cały czas będzie stało i z czasem boje się, że jednak coś z tą komodą powyrabia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Magma90: jak masz miejsce to stawiaj szafke przeznaczona pod akwarium, bo maks 300 ziko i spokojna glowa, wiec imo warto. Jesli nie masz mieisca poczytaj na forach o wzmocnieniu takiej szafki, jak to zrobic itd, bo bedzie to konieczne
  • Odpowiedz
dwóch poprzecznych kształtownikach


@wedrowycz: Ja widziałem tylko takie na trzech, gdzie odległość miedzy nimi nie była większa jak 40 cm. Poza tym wszystko zależy jakie akwarium, jakie wysokie i jak grube szkło
  • Odpowiedz
@Magma90: na podobnej postawiłem 130l, ale trochę ją wzmocniłem, takie komody często nie mają tej środkowej pionowej płyty do samej podłogi, więc dołożyłem regulowane nogi - środek już nie siądzie. Do tego trzeba wzmocnić plecy, aby komoda nie złożyła się na bok, to można na wiele sposobów. Nic powyżej 50-60kg bym nie stawiał, lepiej wzmocnić i mieć spokój
  • Odpowiedz
@Magma90: ciężar wytrzyma bez problemu. Ale zawilgocenie zniszczy powierzchnię szybciej niż zdążysz pobiec po ręcznik. Jakiekolwiek przesunięcie czegokolwiek ciężkiego zedrze mikroskopijną warstwę powlekającą kartonowy wypełniacz.
  • Odpowiedz