Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2000
Codzienny namiar na bezpieczną aborcję bez podawania przyczyny.

Zmieniłam grafikę, bo nie tylko aborcja bez granic zajmuje się wsparciem osób w niechcianej ciąży. :)

Przypominam, że w Polsce nie będzie można już abortować dzieci z podejrzeniem zespołu Downa. Nie wszyscy wiedzą, że zespół Downa to w wielu przypadkach nie tylko zmienione rysy twarzy, ale także choroby współistniejące. Bardzo często są to wady serca, które wiążą się z wieloma operacjami, zabiegami czy rehabilitacją, co jest ogromnym obciążeniem dla samego chorego, jak i dla jego rodziny.

Bardzo wiele osób chorych na trisomię 21 ma upośledzenie umysłowe. W pewnym wieku zaczynają czuć popęd seksualny, czego nie rozumieją. Może to prowadzić to przykrych sytuacji z udziałem nie tylko przypadkowych ludzi, ale własnej rodziny.

I zanim wyskoczycie mi tutaj z tekstem, że na pewno uważam, że wszystkie płody z podejrzeniem zespołu Downa powinny być abortowane, to od razu mówię, że NIE. Nie jest to moja opinia. Uważam, że matka powinna mieć wybór czy chce wziąć na siebie tę potężną odpowiedzialność, czy jednak nie czuje się na siłach aby tego dokonać.

Jeżeli jesteś w niechcianej ciąży, to pamiętaj - nie jesteś sama!

4/31

#aborcja #codziennepowiedzkomus <- tag do czarnolistowania
Amishia - Codzienny namiar na bezpieczną aborcję bez podawania przyczyny.

Zmieniłam ...

źródło: comment_1612191079xAaHqE5DSoAErJIUvIVMV7.jpg

Pobierz
  • 161
  • Odpowiedz
@Amishia Mirabelko, jesteś super za tą inicjatywę, codziennie leci plus i nie daj się zniechęcić wojującemu prawactwu ( ͡º ͜ʖ͡º)
Nigdy nie będziesz szła sama!
  • Odpowiedz
I cyk. Codzienne zgłoszenie przestępstwa. Ciekawe jak szybko działa nasza policja i jak szybko te twoje "codziennie" zniknie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zgodnie z art. 152 §2 k.k. karze pozbawienia wolności do lat 3 podlega ten, „kto udziela kobiecie ciężarnej pomocy w przerwaniu ciąży z naruszeniem przepisów ustawy lub ją do tego nakłania”.


@kleopatrixx: Przykro mi, ale to nie jest przestępstwo. Jeżeli pomogę kobiecie wyjechać za granicę
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@Blaskun: ja bym się na starość w takiej sytuacji jak napisałeś chciał poddać eutanazji a nie mogę. Widziałem obu rodziców jak się męczyli w ostatnich dniach. Nie chcę kończyć w takich męczarniach
  • Odpowiedz
Zgodnie z art. 152 §2 k.k. karze pozbawienia wolności do lat 3 podlega ten, „kto udziela kobiecie ciężarnej pomocy w przerwaniu ciąży z naruszeniem przepisów ustawy lub ją do tego nakłania”.


@kleopatrixx Nie ma w tym przypadku mowy o popełnieniu przestępstwa. Po pierwsze organizacje o których informuje OPka znajdują się w krajach, w których kaczy #!$%@? nie ma wpływów i dzialają tam legalnie. Po drugie wpis ma charakter informacyjny i OPka przypomina
  • Odpowiedz
@Amishia walczcie kobiety i się nie poddawajcie. Ten cyrk skończy się prędzej czy później gdy PRLowiskie pokolenie wymrze śmiercią naturalną w pogardzie i zapomnieniu za wszystkie krzywdy i przykre słowa przez nich kierowane w stronę wolności. O nich nikt nie wspomni, a jak to już bywało walka o wolność zostanie zapisana w kartach historii.
  • Odpowiedz
  • 4
Dzisiaj widziałam takie piękne pytanie skierowane do wszystkich " pro-birth"
Jeżeli hipotetycznie w klinice invitro wybuchnie pożar i masz do wyboru uratować płaczącego w kącie 4latka lub 100 zygot, co wybierzecie?

Hmmm? W końcu "człowiek od zapłodnienia"

Zieloni 300 i słucham państwa.
  • Odpowiedz
Jakiego przestępstwa? Jak sobie pojadę do Holandii, zjaram tam blanta, to w Polsce będę ścigany za posiadanie narkotyków?

@dr3vil: Jeżeli na Wykopie wrzucałbyś telefony do dilerów sprzedających heroinę i kokainę to tak, byłoby to przestępstwo.


@wojtas_mks: nawet w takim prostym przykładzie musisz robić kurtyzanę z logiki? Żeby przykład miał jakikolwiek sens musiałbyś napisać o legalnie działającym sprzedawcy narkotyków działającym na terenie danego kraju i oczywiście że nie byłoby to przestępstwo
  • Odpowiedz
spójrz sobie na statystyki aborcji w państwach edukujących od małego o antykoncepcji, jak Szwecja, Wielka Brytania. Jak widać - owszem - aborcja jest tam stosowana jak antykoncepcja. I to jest złe.


@Arboree: A co powiesz na temat takich krajów, jak Rosja, Węgry i Rumunia? Dlaczego w Niemczech i Irlandii jest mniej aborcji niż w UK? W tych dwóch krajach nie edukują o antykoncepcji?
Kuklak - > spójrz sobie na statystyki aborcji w państwach edukujących od małego o ant...

źródło: comment_1612211489grLsVMB30TPQZBhnf1egHJ.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Amishia: tak z ciekawości co to jest te ciocia Basia z Berlina? To normalna przychodnia? Czy pseudonim pod którym ukrywa się osoba dająca cenne rady jak załatwić to legalnie? Mogłabyś trochę wyjaśnić?
  • Odpowiedz
nawet w takim prostym przykładzie musisz robić kurtyzanę z logiki? Żeby przykład miał jakikolwiek sens musiałbyś napisać o legalnie działającym sprzedawcy narkotyków działającym na terenie danego kraju i oczywiście że nie byłoby to przestępstwo


@Deska_o0: W niektórych stanach USA twarde narkotyki są legalne.
  • Odpowiedz
witam wolnościowca :-)


@Klimbert: Wolnościowiec nie może wyrażać zgody na naruszanie wolności innych ludzi.

nie tylko tam, ale nie zmienia to faktu że taka czynność nie byłaby przestępstwem a Ty robisz kurtyzanę z logiki byle tylko do narracji pasowało, nie wstyd ci?


@Deska_o0: Promocja zakupów heroiny w Polsce wraz z numerami telefonów nie byłaby przestępstwem? xDDD
  • Odpowiedz