Wpis z mikrobloga

Zamówiłem sobie kebsa. Czekałem 2 godziny i myślę sobie, że o mnie zapomnieli. Potem dzwoni jakiś gość i pyta mnie gdzie mieszkam, bo on stoi przy Biedronce i CPN i nie wie w którą stronę. Skierowałem go do mnie.

Myślę sobie WTF, przecież powinien mieć nawigację. Nawet Ukraińcy i Hindusi z niej korzystają... Dostarczenie zajęło w sumie 2,5 godziny. Jak zobaczyłem gościa to poczułem się zmieszany. To był facet tak na oko 50+, chudy, schludnie ubrany, ale wyraźnie zmęczony, z długimi siwymi włosami i piękną siwą brodą. Wysławiał się w sposób bardzo inteligentny i przeprosił mnie za swoje spóźnienie. Powiedziałem, że nie ma sprawy i się rozeszliśmy.

Trochę to smutne. Wydaje mi się, że przez brak normalnej pracy został zmuszony do robienia jako dostawca. Ze swoim wyglądem mógłby grać w teatrze albo w jakimś innym miejscu, gdzie potrzebna jest odpowiednia aparycja i sposób wypowiedzi. W roli dostawcy jest mu ciężko i ewidentnie sobie nie radzi. Pracę dostawcy postrzegam jako fuchę dla młodych. Nie wywyższam się tutaj, sam na studiach rozkładałem towar na półkach albo jeździłem zliczać towar. Ot widzę jak więcej i więcej ludzi traci grunt pod nogami. Ten dostawca to moje przypuszczenie, ale znam też całkiem sporo ludzi, gdzie wiem, że nie mają co do garnka włożyć. #koronawirus #przemyslenia #przegryw #polska
  • 13
  • Odpowiedz
@RandomRandr: jeszcze przed covidem kiedyś mi starsza babka pizze dostarczyła, dyszała jakby z tej restauracji biegła, na szczęście dla niej terminal mi kartę odrzucał i sobie 5min odpoczęła.
  • Odpowiedz
@estetka: Nie wiem jakie jest wsparcie dla badaczy naukowych, teatrów, aktorów, ale rok takiego zastoju bez środków może dać niezłe spustoszenie w kulturze i nauce. Zresztą z gastronomią to podobnie się dzieje, bo lubiłem chodzić do jednej Gruzińskiej restauracji, a niedawno dowiedziałem się, że biznes zamknięty przez lockdown, główny kucharz wyemigrował, a właściciel siedzi na bezrobociu bez szans na odbudowanie biznesu
  • Odpowiedz
@RandomRandr nie podoba mu się uczenie grup ;) rozwożąc jedzenie sam sobie ustala godziny pracy, jest niezależny i ma kasę na nowe książki. Specyficzny człowiek ;)
  • Odpowiedz
@RandomRandr: ostatnio splywa do mnie mnóstwo CV. Jedno było od faceta 50 lat. W doświadczeniu miał 20 lat swojej działalności. Tyle lat, różne władze, różne stany gospodarki i w 2020 #!$%@? jego całą pracę. Do tego stopnia, że szukał pracy gdziekolwiek sie da
  • Odpowiedz
Nie wiem jakie jest wsparcie dla badaczy naukowych, teatrów, aktorów, ale rok takiego zastoju bez środków może dać niezłe spustoszenie w kulturze i nauce.


@RandomRandr: W nauce póki co na szczęście się nic złego nie dzieje, poza tym, że od siedzenia w domu i gadania do komputera zamiast do studentów dostajemy #!$%@?. Ale za to może zostaniemy zaszczepieni trochę szybciej, podobno wtedy, co nauczyciele.
  • Odpowiedz