Wpis z mikrobloga

@kondziu96: zakładam, że religia ma przekazywać po prostu pewne wartości i podstawowe prawdy, które może ułatwiają życie wewnętrzne (duchowe), więc niektórzy wyznają ją tylko częściowo wg własnego widzimisię. Są też na pewno ludzie, którzy uważają, że ich orientacja to grzech przeciw bogu i wierzą, bo chcą się nawrócić czy coś.
@kondziu96: Według autora "Sodomy", do niedawna chrzescijanie-geje często znajdowali schronienie w seminarium. Możliwość wyboru innej drogi życiowej i akceptacja dla ekspresji orientacji homoseksualnej spowodowała spadek powołań( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kondziu96: na to Ci nie odpowiem, teksty zostały spisane dawno temu. Nie spotkałem się na żywo z przypadkiem takiej osoby, ale część ludzi wierzy po prostu z przyzwyczajenia i się nie zastanawia nawet co leży u podstaw tej religii.
@kondziu96: Trzeba zrozumieć kilka rzeczy:
Po pierwsze masz stary i nowy testament, które się diametralnie od siebie różnią.

W starym testamencie masz spisaną historię żydów, prawa i różne przypowieści edukacyjne. Masz kazirodztwo, stare prawa żydowskie, że jak zgwałcisz żydówkę a była dziewicą to możesz iść do jej ojca i kupić ją od niego za kilka szekli i poślubić xD Wiele opowieści w tym jak żydzi najeżdżali jakieś ludy, zabijali mężczyzn i
@kondziu96: Jestem osobą niewierzącą od paru ładnych lat. Natomiast to że jestem gejem uświadomiłem sobie trochę wcześniej więc siłą rzeczy przez jakiś czas byłem tym gejem katolikiem. Jako że od dawna dystansowałem się od instytucji KK tłumaczyłem to sobie tak że to po prostu ich wtórne pomysły oparte na niewłaściwej interpretacji tekstów na których polegają i faktem że kościół dostosowywał się zawsze w jakimś stopniu do otoczenia w którym działał. A