Wpis z mikrobloga

Dzisiaj byłam u stomatologa pierwszy raz od 1.5 roku, głównie przez covid i brak jakiegokolwiek bólu. Wynik: 5 ubytków do zrobienia, 2 już za mną. Nie rozumiem tego, dbam o zęby, myje 2 razy dziennie, żuje gumę, jeśli nie mogę ich umyć po posiłku.
Jest mi strasznie smutno z tego powodu, zwłaszcza, że przymierzałam się mentalnie do założenia aparatu ( ͡° ʖ̯ ͡°) chyba jednak nie ma sensu
#stomatologia #dentysta #feels
  • 40
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Marzycielka:
Szczotka obrotowa oralB to gówno. Zęby zaszły mi kamieniem nawet bez aparatu.

Soniczna Oclean trochę lepsza, ale raczej do użytku iuż bez biżuterii.

Najlepsze efekty dają szczotki Prokudent z dodatkowym, przedłużanym, cienkim, czerwonym włosiem. Częste promki w rosmanie za 4pln pozwalają się załadować nimi po uszy. Myj atakując z frontu, z góry i z dołu każdą płaszczyznę.

w pracy ciężko myć po każdym posiłku, ratować się wtedy guma? Płynem do
Nie rozumiem tego, dbam o zęby, myje 2 razy dziennie, żuje gumę, jeśli nie mogę ich umyć po posiłku.


@Marzycielka: A nie opierasz swojej diety na cukrach przypadkiem? Bo tu słodkie wino, tam kawałeczek ciasta, na obiad naleśniki na słodko, na przekąskę jabłko i masz pożywkę dla bakterii.
@Marzycielka: hejka, łap protipy:
- aparat = zaprzyjaźnij się z irygatorem
- jeśli dbasz o higienę a zęby i tak się sypią może oznaczać współistniejące problemy do rozwiązania, wymienię kilka: refluks (w tym lpr), oddychanie przez usta, nieprawidłowe pH śliny, nieprawidłowa flora bakteryjna (wynikająca na ogół z poprzednich punktów), zbyt dużo cukru w diecie (węgle złożone to też cukry!)
- jest sporo ingerencji dodatkowych poza typowe zabiegi higieny: ksylitol, "oil pulling",