Wpis z mikrobloga

Mirki pijcie ze mną kompot!

Może jeszcze nie wszystko jest zaklepane w 100%, bo muszę w międzyczasie obronić inżyniera, ale przy napisanej pracy i miesiącu zapasu to praktycznie formalność.

No, ale do rzeczy. W lipcu udało mi się załapać na praktyki w dużej fabryce na dziale utrzymania ruchu w biurze specjalistów. Po praktykach, z racji ostatniego semestru na studiach na karku, postanowiłem poprosić kierownika o przyjęcie na staż. Wtedy przyjął mnie z zadowoleniem, a w zeszłym tygodniu zorganizował mi rozmowę kwalifikacyjną na etat, którą jak się w zeszłym tygodniu okazało przeszedłem pozytywnie.

No i w taki oto sposób zostałem zatrudniony na stanowisku „młodszego specjalisty ds. utrzymania ruchu” i dopiero co kończąc studia zaczynam pracę w zawodzie związanym z moim kierunkiem. A to wszystko w dobie pandemii gdzie znaleźć jakąkolwiek pracę bywa ciężkie, a co dopiero w zawodzie i to ledwo po studiach. Chyba zagram w totka xD

#chwalesie #pracbaza #praca #inzynieria #utrzymanieruchu #studia #studbaza
  • 13
@Faynem: Domyślnie 8-16 z tym, że mam bardzo elastyczne godziny pracy (mogę przyjść zarówno o 6 jak i 14) + ewentualna dyspozycyjność w godzinach pracy produkcji. A co do pieniędzy to według popularnej wyszukiwarki/porównywarki wynagrodzeń zarabiam medianę, więc jest dobrze.
@czeki21: akurat tutaj mam nadzieję zostania na dłużej i sugeruję się współpracownikami z działu, dla których jest to już trzecia lub czwarta firma na podobnym stanowisku, a niektórzy pracują tu już po 10 lat i więcej.
@Klim4s: gratulacje. Inżynierowie (i ogólnie specjalisci) zazwyczaj nie mają problemów ze znalezieniem pracy. Tylko pamiętaj żeby się w robocie nie #!$%@?ć i uczyć jak najwięcej bo dzięki temu będziesz na lepszej pozycji przy negocjowaniu podwyżek i/lub szukaniu nowego pracodawcy. A najprawdopodobniej będziesz miał spore pole do popisu jeśli chodzi obijanie się :)