Wpis z mikrobloga

OGŁOSZENIE

Potrzebny laptop, jaki model polecacie?

Specyfikacja:

1) NIE MOŻE ZACINAC SIĘ PRZY OTWARTYCH 500 KARTACH W CHROMIE. Mam taką wstydliwą trochę przypadłość - nie doczytam jednego artykułu i już przechodzę do następnego i tak w kółko.. Potrafię nazbierac ich kilkaset. Gdy karty są tak małe że nie widać już ikonki strony, wtedy zakładam nową grupę okien na pasku zadań. Ostatnio szukam materiału na żonę więc zdecydowana większość tych okienek to Panie z #tinder . Ostatnio zaktualizował się windows i zignęły mi jednak okienka z wykopu, a wśród nich okienka z września. Myślałem, że wyjdę z siebie!

2) LAPTOP NIE MOŻE MIEĆ WBUDOWANEJ KAMERKI! Cierpię na fobię społeczną. Za małego byłem tak brzydki, że na placu zabaw ojciec zakładał mi na szyję kiełbasę, żeby chociaż psy chciały się ze mną bawić. Poza tym nie pozwolę sobie żeby mnie jakieś zwyrole podglądały. Laptopy firm Hjuawei i Samsungi odpadają!

3) LAPEK NIE MOŻE WAŻYĆ WIĘCEJ NIŻ ~1600G! Jestem anorektykiem i większy ciężar mogłby najzwyczajniej w świecie przeciążyc mi kręgosłup. Już teraz mam problemy z odcinkiem szyjnym, bo leżę z lapkiem ciągle wygięty w łóżku i mam szyję przekręconą w lewo. Po ostatnim MSI lekarz powiedział mi, że jeszcze jeden taki numer i naprawdę mogę źle skończyć. Dlatego Mireczki naprawdę, liczę na Waszą rozwagę w tej materii. W sumie fajnie jakby był cieńki też.

4) MATRYCA MOŻE BYĆ #!$%@?! Czasami mama mnie kontroluje, siada obok na kanapie, niby ogląda TV ale widzę, że ukradkiem spogląda na ekran laptopa. Raz była taka sytuacja, że zagapiłem się i nie zdążyłem przełączyć okienek z... no wiecie xD no i wyszedł niezły kwas, musiałem 20 minut wysłuchiwać historię o Panu z bloku obok w średnim wieku który ponoć też oglądał takie Panie i teraz on już nie może (zastanawiam się czy aby na pewno chodziło jej o sąsiada). Poza tym nie korzystam z żadnych programów graficznych (na taki ryj filtry tylko szkodzą) nie korzystam także z "CAD" inie wiem co to znaczy ale te słowo się tu często przewija, więc jakby co to ja z tego nie korzystam.

5) OBUDOWA MUSI BYC SOLIDNA - jak wspomniałem korzystam z Badoo i Tindera na lapku. Wspominałem Wam również także na temat mojego wyglądu... od czasów dziecińtwa niestety dużo się nie zmieniło, dalej jestem tak samo odrażający, chociaż po wyjściu od barbera dałbym sobie te 2.5/10. No co tu dużo mówić, ile razy można ruszać tym taczpadem i celowac w ten zielony ptaszek, kto by się nie #!$%@?ł? Słuchajcie, ostatnio w końcu wpadł mi match, napisałem do niej bardzo długą wiadomośc i nic, zero odpowiedzi! Po cholerę mnie lajkowała! Zgodnie z protokołem mistrzów uwodzenia odczekałem kilka godzin ale ona dalej nic.. Wtedy coś we mnie pękło.. Pamiętam, tylko że krzyknąłem wtedy bardzo głośno: #!$%@?Ć LENOWO!! No i zrzuciłem go z kanapy.

Szczerze mówiąc, nie wygląda to najlepiej...
https://ibb.co/kqSqpDd

A tutaj moja niedoszła miłość..
https://ibb.co/2SLNy9c

6) Jeśli chodzi o GRY to raczej nie będą mieć dużych wymagań sprzętowych. Czasem pogrywam na kurniku, zazwyczaj w kości, w #!$%@? i w warcaby (w szachy niestety nie umiem). Mam jeszcze zainstalowane grę "Małysza" ale wiem, że to stara gra i ruszy na czymkolwek bez problemu, więc nie musicie mnie pouczać. Czasami nagrywam swoje najbardziej spektakularne występy (głównie kości i warcaby) a następnie montuję z nich krótkie filmiki w Sony Vegasie, myslałem aby nagrywać jakieś tutoriale i wrzucać na youtube ale za każdym razem jak generuje filmik zajmuje to pół dnia :( poradzicie coś z tym?

7) WIELKOŚĆ EKRANU. No tutaj powiem wam, że jako dumny posiadacz 14 CALI pozostanę przy tej długości. Jestem stały w uczuciach hehehehe. No ewentualnie możemy troszeczkę zawyżyć.

8) Budżet.. no cóż.. Z tindera rezygnować nie zamierzam dlatego potrzebuję coś na dojebkę, nie super drogiego - powiedzmy za te 3 klocki, ewentualnie z małym hakiem.

9) Powystawowe odpadają, przypominam, że mamy lockdown! Nie ma sensu ryzykować więzieniem.

10) Jedyne o co proszę to żeby nie zacinały się okienka. Acha i żeby szybko ładował się Windows10, u Andrzeja trwa to 4 sekundy, na moim poprzednim chyba z 40 sekund, masakra! Z góry dzięki za pomoc.

Proszę pamiętajcie o kręgosłupie!

#laptopy #komputery
  • 6
Filtry które wybrałem: intel core i5, min 16 gb ram, dysk ssd min 480gb,
SYSTEM OPERACYJNY NALEŻY DOINSTALOWAĆ ODDZIELNIE

Wszystkie lapptopy mają kamerkę.
Wybrane laptopy akurat przypadkiem mają podświetlaną klawiaturę, co np. dla mnie jest konieczne.

14 cali
a) Acer Swift 3 i5-1135G7/16GB/512 IPS Srebrny - 3 249,00 zł
Waga 1,20 kg (z baterią)
https://www.x-kom.pl/p/610403-notebook-laptop-141-acer-swift-3-i5-1135g7-16gb-512-ips-srebrny.html

lista 14 cali do 3500zł:
https://www.x-kom.pl/g-2/c/1327-notebooki-laptopy-14-1.html?sort_by=price_asc&f[price][to]=3500&f[22][262]=1&f[32][from]=480&f[58][from]=16

15 cali (nie wiem czy #!$%@?ć stere lenowo, czy wszystkie)
@muzycznifm: kupiłem 2tygodnie temu Lenovo. 15cali, ale wąskie ramki(nie wiem czy to już standard, ale w porównaniu do 15calowego Lenovo z510 wygląda jak 14). Ekran słaby, ale nie było to dla mnie szczególnie istotne. Waga 1.5. 8h na baterii w trybie pracy z IDE + kilka zakładek w przeglądarce. Podświetlana klawiatura(2stopniowa). Kamerka z zaślepka. R5 4500u, 16gb ram, dysk 512gb. Póki co jestem zadowolony. Zapłaciłem 2699