Wpis z mikrobloga

Cześć, ostatnio pomogliście mi wybrać termin wjazdu, zacząłem więc szukać noclegu. Niestety póki co dostaję informację od schronisk że albo nie przyjmują nowych rezerwacji albo nie mają miejsc. Jeśli miałbym nocować w okolicy zakopanego to zakładam że codzienne dojazdy na parking i podejścia/zejścia na szlaki zajmą dziennie min 4h w obie strony. Szkoda mi tego czasu a z drugiej strony raczej nie mogę liczyć na nocleg na glebie przez 5 nocy z rzędu. Podzielcie się proszę doświadczeniem jak najlepiej zorganizować noclegi z zamiarem codziennych wędrówek na szlakach w tatrach wysokich.
#tatry #gory #trekking
  • 16
Do których schronisk dzwoniłeś i na jaki termin się zdecydowałeś?


@Nitro_Express: Zdecydowałem się na przełom czerwca i maja. Murowaniec i 5 Stawów nie przyjmują nowych rezerwacji z Morskim Okiem nie mogę się skontaktować ale podejrzewam że z racji tego ze jest najpopularniejsze też nie będą już mieli miejsc. Czekam na odpowiedź z Roztoki. Spróbuję spytać na Kalatówkach i w Dolinie Kondratowej ale to już nieco dalej od rejonu który mnie interesuje.
Na Kalatówki dzwoniłeś też?


@elgrecqo: Z Kalatówek pod Morskie Oko czy do Doliny Pięciu Stawów jest dwa razy dalej niż z Parkingu w Palenicy więc z dwojga złego czasowo chyba bardziej mi się opłacić złapać nocleg gdzieś dalej i dojeżdżać.
Aktualnie rezerwacje się robi rok do przodu, jeśli chodzi o wysoki sezon, bo taki mają tam przemiał turystów.


@sphinxxx: Tak jak wspominałem wcześniej ostatnie wyprawy po Tatrach zaliczałem dobrych kilka lat temu i niestety nie byłem świadom jak zmieniły się okoliczności. Dodatkowo sytuacja pandemiczna nie ułatwia sprawy...
@czoks to akurat nic nie zmienia, tzn oprócz tego, że to po prostu łatwa wymówka. Chodząc dosyć regularnie ostatnio zauważam, że turysta nocujący w schronisku jest złem koniecznym, najchętniej by wszystko pozamykali i otworzyli bary otwarte od 8 do 16...

Jak planujesz dojeżdżać, to już żadna filozofia, po prostu szukasz noclegu tam, gdzie bliżej do szlaku.
Ale co to znaczy, że nie przyjmują nowych rezerwacji? Chodzi o to, że mają komplet?


@Nitro_Express: Murowaniec po prostu nie przyjmuje rezerwacji z uwagi na ograniczenia pandemiczne, chyba po prostu zawiesili działalność hotelową a niżej wklejam odpowiedz z 5 Stawów:

Obostrzenia pandemiczne dla obiektów noclegowych zostały ponownie przedłużone. W związku z niepewną sytuacją i brakiem określenia terminu wznowienia działalności schroniska, do końca września nie przyjmujemy nowych rezerwacji. W sytuacji możliwości otwarcia