Wpis z mikrobloga

@Androo: z pilotami czyli? Mam 2 cewki po bokach, jak próbowałem przełączać położenie to bez ciśnienia nic się nie działo w środku i tylko cewki strzelały. Ogólnie chcę osiągnąć coś takiego, że podaję azot pod ciśnieniem na wejście, w stanie wyłączenia ma nigdzie nie przepływać dalej, przy załączeniu jednej cewki azot ma przepływać do butli pełnym przekrojem przewodu i napełnić do ~80% ciśnienia docelowego. Dalej załączam drugą cewkę (pierwszą wyłączam) i
z pilotami czyli? Mam 2 cewki po bokach, jak próbowałem przełączać położenie to bez ciśnienia nic się nie działo w środku i tylko cewki strzelały.


@miszczo997: Czyli tak jak myślałem, jest to zawór z pilotem czyli dwustopniowy. W tej całej cewce jest dodatkowy kolejny mały zawór pneumatyczny 3/2 którego podaje ciśnienie na główny suwak i go przesuwa. Jeśli nie zasilisz wejścia nr 1 to nie przesterujesz suwaka głównego, bo kanał nr
@Androo: dzięki chyba rozumiem. Myślałem to zrobić w drugą stronę, ale rzeczywiście zasilając samą 1 mogę rozdzielić łatwo na 2 i 4. Jutro przetestuję tylko najpierw skombinuję korki.