Wpis z mikrobloga

#ksiazki

Ksiązka mi się kończy... co ja będę robił jak skończę ? za duże tempo czytania mam, 700 stron 4dni. Zawsze byłem człowiekiem który nigdy nie miał umiaru i nie potrafił postawić sobie mocnych granic jeżeli chodzi o przyjemności. Tylko jak nie zostanie już nic to dopiero granica - samoistna bo koniec drogi :D

Ta trylogia Justina Cronina stała się moją ucieczką od świata codziennego, czymś co mnie uspokaja i sprawia przyjemność.. godzinny dziennie przez 3 tyg.. gdy to znika co ja będę robił...

Miałem sporo takich wypełniaczy... filmy, później seriale, ale w pewnym momencie i te się skończyły. Trafiła się nawet jakaś gra z dobrą fabuła mająca kilka części co tez zajęło mi czas na 3 miesiące.

Molem książkowym nigdy nie byłem. Myślę ża na palcach jestem w stanie zliczyć ile w życiu przeczytałem książek... ale to może być atutem - wszystko przede mną.
#przejscie #dwunastu #miastoluster

Wydaje mi się że jak skończę to czytać wezmę się za #expanse... ale nie wiem czy mnie to wciągnie. Jeżeli chodzi o serial to podobał mi się tylko sezon 3, nie 1 nie 2, ani tym bardziej nie 4 i 5 który jest nieporozumieniem. (gdy nie żyjąca asteroida pod koniec 2 to zrezygnował bym z tego serialu - serio, z kolei 3 idealnie trafiał w moje gusta i miałem efekt wow) Także czarno to widzę, wiem jednak że od 7 sezonu będzie kontynuacja tego mi się spodobało. Także będę miał do przemęczenia tom 6. Gdyby serial dalej trwał to pewnie bym sobie odpuścił, ale 7 sezonu ma nie być, a kolejny słaby 6 wyjdzie pewnie w 2023r. Także sens zaprzątania sobie głowy tą ekranizacją minął.
  • 7
  • Odpowiedz
@r5678: fajne tempo tylko czy pamietasz co przeczytałeś ?
Kiedyś #!$%@? do takiego tempa że książkę owalilem w parę godzin, to było jakieś nic nie znaczące czytadło. Po 3 latach stanąłem sobie przed regałem i przypomniałem treść tych co już przeczytane.
I to była biała plama, nie potrafiłem nic powiedzieć o tej książce co kiedyś czytałem.
Równie dobrze mógłbym tamte 3 lata temu pójść spać i tyle samo bym miał ba
  • Odpowiedz
@r5678: są tu tacy, co czytają ponad 100 książek rocznie (12 razy wiedźmina w kółko), więc zróbmy tako samo( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Kondziu5: No właśnie o to chodzi że pamiętam. Zawsze czytając wyobrażam sobie to wszystko. I pamiętam to co sobie wyobraziłem i co tam się działo jak sceny z filmu.
  • Odpowiedz
@Kondziu5: tak, tylko przy tej książce mam to nad wyraz rozbudowane, niczym byłbym reżyserem i dana scena ma wyglądać jak gotowy produkt. Czasami robię takie pauzę, cofam się kawałek, aby bardziej rozbudować ujęcie o rzeczy których nie napisano, bo tak generujesz sobie to co przed oczami. Tak jakbyś tam stał jako obserwator i rozglądał się na około tak że możesz wszystko opisać dokładnie. Czy też wyobrazić dotyk danych przedmiotów itp.

Ciekawe
  • Odpowiedz
@r5678: często jedno zdanie mi się w głowie powtarza.
"Jakbym tylko umiał przelać na papier to co mam w głowie".
Paliłbym forsą w kominku ( ͡° ͜ʖ ͡°).
  • Odpowiedz