Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Mireczki i Mirabelki spod Krakowa, jak wygląda u Was sprawa internetu? Myślimy z niebieskim żeby wynieść się pod miasto, ale oboje potrzebujemy stabilnego łącza do pracy z domu, a widzę, że ledwo się przekroczy granice miasta i koniec światłowodów :(. Internet radiowy to śmiech na sali, ale może da się jakoś korzystać z mobilnego? Jak to jest u Was?

#krakow #nieruchomosci #internet #pytanie
  • 26
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ad1s: nie no widziałam, że w centrach wiosek są niektóre ulice :), ale jestem ciekawa jak sobie radzą ci którzy nie mają takiego szczęścia
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Aerwin: no wiem, wiele zależy od ulicy czy bliskości nadajnika, ale nawet mając dobry zasięg da się funkcjonować na codzień z internetem mobilnym? My z niebieskim przesyłamy spore pliki, do tego codziennie spotyfi, czasami Netflix, czy hbo go. Mam znajomych którzy mieszkają pod Krakowem i mają problem żeby pobrać załącznik do maila który ma 2 MB :/
@nika_blue: Moj znajomy w swoszowicach ma światłowód. Wszystko zależy od zastanej infrastruktury w danym miejscu. W różnych miejscach też różny zasięg i różni Dostawcy. Serio ciężki powiedzieć tak o :(
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@excelfinance: czyli jak na telefonie jest dobry zasięg to powinno być ok? A są oferty mobilne bez limitu danych? Bo niebieski potrafi 100 GB dziennie wymienić w pracy, a widzę, że większość operatów ma max kilkaset GB w ofertach
@nika_blue: Z tego co wiem to Tmobile taki ma.
@By_strzyc: Nie ma co generalizować. Tam gdzie się buduję mam w linii prostej nadajnik w odległości około kilometra. Na telefonie mam 100mb na speedteście, a dokładając antene może być jeszcze lepiej. Wszystko zależy od lokalizacji. Jak nie ma się wyboru to chyba lepsze to niż nic.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Aerwin: ok dzięki, my niestety narazie oglądaliśmy miejsca bez światłowodu, a jedno mam się bardzo spodobało, ale niebieski sobie niewyobraża jak można żyć bez stałego łącza. Jeszcze jakby te oferty mobilne były lepsze, a nie, że ściągniesz patcha do Cyberpunka i po necie ;)
@nika_blue internet radiowy wbrew pozorom działa bardzo stabilnie, minus taki ze sporo kosztuje (w porównaniu do światłowodu w mieście) no i prędkości są jakie są. Ale IMO jeśli dobry operator to i tak lepiej niż LTE, znajomi raczej #!$%@?ą na mobilny :)
@nika_blue: radiówka wcale nie musi być zła. To nie ta sama technologia co 20 lat temu, używałem i nie mam praktycznie większych uwag. W obecnej lokalizacji mam mobilny z playa albo Virgin mobile i tez da rade prędkość około 60mb/s, 4km od btsa, jedyny problem ze to internet z lejkiem. Jak szukasz działki to wejdź na UKE, tam masz mapę gdzie jest światłowód lub inne medium i tez, co bardzo ważne,
@bb89: dzięki, faktycznie nie znam się radiówkach, ale chyba tak czy siak transfer dosyć mały?


@nika_blue: ja 12 lat temu miałem na podkrakowskiej wsi internet radiowy i nie narzekałem, dało się grać w WoW i inne bez problemu, czasem tylko ping był trochę większy