Wpis z mikrobloga

Witajcie mirki. Stoję przed trudna decyzja co zrobić ze swoim życiem i kompletnie nie wiem w którą stronę iść. Wychowałem się na wsi w domu jednorodzinnym. Obecnie za kilka miesięcy planuje ślub i chciałbym w którąś stronę popchnąć życie że swoją wybranka. Iść na swoje. I teraz pytanie
Nie wiem co zrobić próbować budować dom czy iść do miasta na mieszkanie. Powiedzmy że kapitał początkowy około 200 - 250 k by był

Plusy na wsi:
-swoj ogród dom miejsce
- działka położona na terenach widokowych widok na Tatry
-bez stresu o miejsce parkingowe, głośny sąsiad w bloku
-moja przyszła żona też wychowana na wsi i chciałaby swój dom a nie blok
-zadbalbym o rodziców na starość którzy na tej działce mieszkają
- w przyszłości marzę rozwinąć jakieś domki na wynajem
- brak smogu
- jest droga gminną asfaltową odśnieżana i prąd na dzialce

Minusy na wsi:
- dom przy lesie trochę dziko
- sama budowa domu trochę mnie przeraża
- uzależnienie od samochodu ale obydwoje mamy prawko

Podsumowując najbardziej boję się tej izolacji potem ew dzieci wszystko uzależnione od auta szkoła oto

Plusy miasta
- blisko wszędzie
- większy kontakt z ludźmi
- nie obchodzi ogrzewanie odśnieżanie i ogólnie wygodne życie

Minusy miasta
- jednak zawsze to będzie klatka w bloku mniejsza niż dom
-brak ogródka działki miejsca na grill
- duży smog

Powiedzcie jakie macie opinie załączam zdjęcie jak to wygląda
#kiciochpyta #budowadomu #mieszkanie #gory #pytanie #pytaniedoeksperta
Pobierz Voytex - Witajcie mirki. Stoję przed trudna decyzja co zrobić ze swoim życiem i kompl...
źródło: comment_1612649392WLLPLx1EQtilHSGu5JNhS4.jpg
  • 35
@Voytex: dom ale nie za duzy dzieci wyfruną a ty bedziesz się bujał z rachunkami za ogrzewanie mieszkanie tylko okazyjnie,mieszkanko łatwiej sprzedać,wynająć.Smog zalezy uksztaltowania terenu na wioskach czasami jest gorsze powietrze niz w miescie przez januszy ogrzewających węglem sam musisz wybrac
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Voytex: słabo pytać przypadkowych ludzi z internetu, dobrze żeby twoja wybranka nie wiedziała, że kluczowe decyzje podejmujesz na podstawie opini bliżej nieznany osób. Wynajmij mieszkanie i zobacz, działka, dom to obowiązki, ale też wolność. Bloki to chów klatkowy, ale też mniej obowiązków. Tak poza tym to porozmawiaj z wybranką i rodziną, znajomymi nawet z pracy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Voytex: budowa domu to bardzo poważna decyzja, wynajmijcie na jakiś czas mieszkanie w mieście, jak będzie się tam męczyć to wrócicie na wieś, a jak zacznie budować dom to decyzję sprzedaży nie będzie już tak podjąć